Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury Kraje Vysočina má už tři položky

Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury Kraje Vysočina má už tři položky
Skřipácká muzika na Jihlavsku“ a „Betlémská cesta v Třešti“ jsou dvě nové položky zapsané na Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury Kraje Vysočina. O jejich zápise, kterému předcházela více než půlroční spolupráce nositelů obou statků, folklorního souboru Pramínek Jihlava a Spolku přátel betlémů v Třešti, s regionálními etnografy, rozhodlo Regionální pracoviště tradiční lidové kultury v Kraji Vysočina při Muzeu Vysočiny Třebíč v závěru roku 2014.
 

 
 

Držitelem tohoto prestižního Seznamu, na který jsou zapisovány nejvýznamnější projevy z oblasti tradiční lidové kultury vyskytující se na území kraje, je Kraj Vysočina od konce roku 2013, kdy Rada Kraje Vysočina schválila Pravidla Rady Kraje Vysočina pro vedení Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury Kraje Vysočina. Účelem Seznamu je ochrana, zachování, identifikace, rozvoj a podpora nemateriálního kulturního dědictví, jeho vedením je pověřeno Muzeum Vysočiny Třebíč, příspěvková organizace, které je současně pověřenou organizací k zajištění úkolů tradiční lidové kultury v Kraji Vysočina.

 

První položkou zapsanou na krajský Seznam byl „Běh o Barchan“, jehož nominaci předložilo Město Jemnice. Tento statek dosud jako jediný reprezentuje Kraj Vysočina také na Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky.

 

Více informací o Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury Kraje Vysočina je k dispozici na http://www.muzeumtr.cz/seznam-statku-tlk.html, informace o Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky jsou na webových stránkách Ministerstva kultury v sekci Regionální a národnostní kultura.

 

 

  • Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: novotna.l@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.1.2015 / 15.1.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies