Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj i pro letošní zimu podpořil úpravu lyžařských běžeckých tras

Kraj i pro letošní zimu podpořil úpravu lyžařských běžeckých tras
Kraj Vysočina patří v rámci České republiky k oblíbeným regionům pro běžecké lyžování. Mírně zvlněná krajina, atraktivní prostředí a také upravené trasy patří u milovníků bílé stopy k největším lákadlům. Už druhým rokem přispívá Kraj Vysočina na údržbu lyžařských běžeckých tras, jejich značení nebo na realizaci opatření pro dostatečný bezpečnostní a technický standard trasy. Síť upravovaných běžeckých tras podpořených z Fondu Vysočiny si lze nyní vyhledat na webových stránkách Kraje Vysočina.
 

 
 

V roce 2014 si o dotaci požádalo 10 subjektů, které na úpravu běžeckých tras získaly částku od 35 000 korun až do maximální výše možné podpory, tedy 200 000 korun. V zimní sezóně 2014/2015 budou příjemci podpory v případě příznivých sněhových podmínek upravovat celkem přes 640 km lyžařských běžeckých tras zejména na Žďársku, Novoměstsku a v okolí Bystřice nad Pernštejnem. Další bílé stopy jsou k dispozici v okolí Havlíčkova Brodu, Jihlavy nebo Telče. „ Do budoucna plánujeme, že bychom ve spolupráci s upravovateli tras online propojili jejich GPS s webovou aplikací, to znamená, že v aktuálním čase by uživatel zjistil, zda je daná trasa projetá a upravená,“ uvedla Renata Šimánková z odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

 

Mapu sítě udržovaných lyžařských běžeckých tras včetně popisků vedoucích ke konkrétním upravovatelům tratí naleznou zájemci pod tímto odkazem: http://www.kr-vysocina.cz/lyzarske-bezecke-trasy/d-4055445

 

 

  • Více informací Renata Šimánková, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: simankova.r@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.1.2015 / 9.1.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies