Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Pexeso jako pomůcka v otázce rovných příležitostí

Pexeso jako pomůcka v otázce rovných příležitostí
Na webu Kraje Vysočina přibyla zábavná a zároveň naučná aplikace. Všem známé pexeso si je možné zahrát na Sociálním portálu. „Jde o didaktickou pomůcku, která může napomoci odbourávání genderových stereotypů při podpoře rovných příležitostí pro ženy a může,“ popisuje krajský radní pro oblast sociálních věcí Petr Krčál. Elektronická verze pexesa je dílem projektu „Žijeme a pracujeme na Vysočině“.
 

 
 

V rámci jednotlivých partií, které jsou určeny pro 1 – 2 hráče, se odkrývají tváře slavných českých žen minulosti i současnosti. Hráči sbírají portréty umělkyň, sportovkyň, političek či vědkyň. Nechybí  tu jména jako Eliška Junková, Martina Navrátilová, Ema Destinová, Adina Mandlová, Věra Chytilová, a nebo Dana Drábová. Součástí hry jsou medailonky jednotlivých osobností včetně výčtu nejvýznamnějších počinů. Dohráno je ve chvíli, kdy je odkryto všech 32 dvojic. „Ryze ženská sestava není náhodná. Chtěli jsme ukázat, jakého postavení mohou dosáhnout ženy, a to napříč různými obory,“ říká odborná asistentka projektu Stanislava Holbová.

 

Vedle pexesa, z jehož podoby vychází papírové kvarteto, bylo coby naučná pomůcka vytvořeno speciální vydání časopisu Vysočinka, které je rovněž zaměřeno na otázku rovných příležitostí. V současnosti finišují práce také na posledním počinu, jenž bude zábavnou formou vzdělávat, a to stolní hře s názvem „Rodina nad zlato“. 

 

Projekt „Žijeme a pracujeme na Vysočině “ zapadá do rámce Koncepce rodinné politiky Kraje Vysočina a je zaměřen na vytvoření podmínek vedoucích ke zlepšení a sladění pracovního a rodinného života. Spojuje partnerství Kraje Vysočina s neziskovou organizací Informační a poradenské centrum Vysočina o.p.s., Centrem pro rodinu a sociální péči a společností 6. SENSE s.r.o.

 

Pexeso si je možné zahrát zde:

http://www.kr-vysocina.cz/zijeme-a-pracujeme-na-vysocine/ds-302176/p1=63746

 

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 6.1.2015 / 6.1.2015

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies