Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Partnerství s Běloruskem se rozšiřuje na zdravotnictví

stáž lékařů z Běloruska v prosinci 2014
Pozvání na Vysočinu od hejtmana kraje Jiřího Běhounka v závěru roku přijala skupina čtyř lékařů z Minské oblasti Běloruska. Během intenzivního třídenního programu se zahraniční hosté seznámili s fungování Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina i většiny krajských nemocnic. Největší zájem vzbudil propracovaný systém přednemocniční zdravotní péče poskytované obyvatelům našeho kraje. Nejen letecká záchranná služba a vybavení zásahových vozidel, ale především elektronický systém komunikace mezi zásahovými vozidly, operačním střediskem i nemocnicemi může být využitelným vzorem pro připravované změny ve zdravotnictví Běloruska.
 

 
 

V nemocnicích vzhledem k odborné specializaci hostů se předmětem zájmu stala anesteziologicko-resuscitační oddělení, emergency, intenzivní kardiologická a neurovaskulární péče i péče poskytovaná onkologicky nemocným. Závěrečné části programu se zúčastnil i velvyslanec Běloruska v České republice Vasilij Michajlovič Markovič.

 

Memorandum o spolupráci mezi Krajem Vysočina a Minskou oblastí Běloruska podepsal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a předseda Minského oblastního výkonného výboru Semjon Borisovič Šapiro 26. září 2014. Minská oblast je rychle se rozvíjející, perspektivní region i zajímavý trh a atraktivní příležitosti pro naše podniky. Už po prvních návštěvách se rýsují konkrétní projekty. Na partnerství participují Česká republika i Bělorusko prostřednictvím svých regionálních orgánů i prostřednictvím obou velvyslanectví, vývoj je sledován a aktivita podporována Ministerstvem zahraničních věcí.

 

 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 30.12.2014 / 30.12.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2014 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze