Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Zprůjezdnění mostu ve Vilémově

Po půl roce intenzivních stavebních prací bude v neděli 14. prosince 2014 zprůjezdněn most ve Vilémově, jehož modernizace je součástí projektu II/345 Golčův Jeníkov – Chotěboř, spolufinancovaného z fondů Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod. Na stavbu, která je rozplánována na dva roky s celkovým rozpočtem 205 miliónů korun by Kraj Vysočina rád vyčerpal dotaci ve výši 195 miliónů korun.
 

 
 

"V letošním roce byly v rámci projektu II/345 Golčův Jeníkov – Chotěboř zprůjezdněny modernizované mosty v Golčově Jeníkově, v Točicích a u Vrtěšic. Všechny tři mostní objekty jsou zprůjezdněny v režimu „projíždíte stavbou“. V případě mostu ve Vilémově budou moci auta projíždět sníženou rychlostí obousměrně v jednom pruhu. Provoz by měl pro zvýšení bezpečnosti řídit semafor. Dvanáct metrů dlouhý most most bude průchozí i pro pěší," informoval náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl.

 

V roce 2015 bude následovat modernizace samotné komunikace II/345 o délce 15,4 km. Dokončení celého projektu je plánováno na podzim.

 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.12.2014 / 12.12.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2014 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze