Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Na mapě Vysočiny přibyl další kontaktní Family Point

Family Point v Třebíči
Postupně budovaná síť Family Pointů v Kraji Vysočina se rozrostla. Od 3. listopadu funguje místo přátelské rodině v Třebíči. Veřejnost ho najde na Masarykově náměstí č. p. 116. „Kontaktní Family Point vznikl přeměnou původního zařízení, které sloužilo veřejnosti od roku 2011. Přibyly pracovnice, vybavení, rozšířila se nabídka služeb. Současný chod vychází ze vzájemné spolupráce města Třebíče a Kraje Vysočina,“ říká krajský radní pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.
 

 
 

Místo určené rodinám má otevřeno od pondělí do pátku a kopíruje otevírací hodiny městského úřadu. O provoz se starají dvě pracovnice. Návštěvníkům poskytují informační servis ve všech oblastech týkající se rodiny, volnočasových aktivit v regionu, a rovněž kariérní poradenství. Do činnosti kontaktního Family Pointu spadá také organizace seminářů či společných akcí pro rodiče s dětmi. Příchozí zde najdou také zázemí pro odpočinek či péči o děti. Součástí je rovněž vybavený hrací koutek.   

 

„Stejně jako v případě prvního krajského Family Pointu budeme využívat cenných zkušeností Centra pro rodinu a sociální péči, které se podílelo na vzniku 30 těchto zařízení na území města Brna,“ přibližuje krajská koordinátorka sítě Family Pointů na Vysočině Miluše Průšová.

 

Budování Family Pointů v Kraji Vysočina je v současné době realizováno jako jedna z klíčových aktivit projektu „Žijeme a pracujeme na Vysočině“, prostřednictvím kterého získal kraj peníze na vybudování rodinných center v Havlíčkově Brodě, Třebíči a v Jihlavě. Právě zde finišují přípravy na jeho lednové otevření na nové adrese v Palackého ulici.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.12.2014 / 12.12.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies