Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V Třebíči otevřena galerie FRANTA

V Třebíči otevřena galerie FRANTA
Ve středu 3. prosince 2014 byla slavnostně otevřena stálá výstava výtvarných děl třebíčského rodáka Františka Mertla. Nová Galerie FRANTA obsahuje celkem 38 obrazů, grafik a soch, které světoznámý výtvarník, uměleckým jménem FRANTA, daroval městu Třebíči.
 

 
 

Slavnostního zahájení stálé výstavy se zúčastnilo více než 150 pozvaných hostů, kteří měli možnosti jako první zhlédnout Frantova díla. Slavnostní vernisáž provázela hudba tria Michal Prokop, Jan Hrubý a Luboš Andršt. Pozvání také přijal a zúčastnil se Frantův přítel – herec Jan Kanyza.

„Město nemá příliš možností, jak dát na vědomí jak moc si darovaného díla váží. Nejvyšším oceněním, které může udělit je čestné občanství města Třebíče udělené autorovi. Představitelé města tak chtějí vyjádřit, že vztah Františka Mertla a Třebíče není jednostranný,“ uvedl ve svém úvodním projevu radní města Pavel Heřman. „Od 19. června 2014 jste čestným občanem města Třebíče. Čestným občanem města, ve kterém jste se narodil, města, které je hrdé na to, že jeho rodák se dočkal takového uznání,“ těmito slovy uzavřel projev.

 

Od čtvrtka 4. prosince 2014 je galerie denně přístupná návštěvníkům, kromě pondělí, v době od 10 do 12 hod. a od 13 do 17 hod. Vstupné pro dospělou osobu je 35,- Kč, snížené vstupné je 25,- Kč.

 

Na sobotu 13. prosince 2014 je od 10 do 16 hod naplánován Den otevřených dveří v Galerii FRANTA. V tento den bude vstup zdarma.

 

 

  • zpráva převzata od Města Třebíč
 

V Třebíči otevřena galerie FRANTA

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 5.12.2014 / 5.12.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze