Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Modernizace silničního spojení Jihlavy s Pelhřimovem s podporou evropských peněz

Modernizace silničního spojení Jihlavy s Pelhřimovem s podporou evropských peněz
V těchto dnech jsou do režimu předčasného užívání předávány poslední části rekonstruovaných úseků silnice II/602 mezi Jihlavou a Pelhřimovem. Více než sedm kilometrů modernizované silnice včetně nové okružní křižovatky umožňuje řidičům komfortnější a bezpečnější jízdu po této krajské páteřní komunikaci.
 

 
 

Stavební práce na projektu s názvem II/602 hr. kraje – Pelhřimov, 6. stavba, který je realizován za finanční podpory Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod, započaly v červnu loňského roku a navazují na úseky, které již prošly rekonstrukcí v letech 2010 a 2011 v rámci projektu II/602 hr. kraje – Pelhřimov, 3. stavba.

 

Předmětem projektu bylo zejména dosažení normových parametrů výškového a směrového řešení a šířkového uspořádání. Na komunikaci se projevovaly i další závady (např. vyjeté koleje, výtluky, trhliny), místy docházelo k rozpadu vozovky a destrukci krajnice. Součástí projektu bylo také řešení nepřehledné a nebezpečné křižovatky silnic II/406 a II/602, která byla přebudována na novou okružní křižovatku se třemi větvemi.

 

Celkové výdaje projektu dosáhly výše cca 191 milionů korun, dotace z EU činí 85 % způsobilých výdajů, zbývající část financuje Kraj Vysočina ze svého rozpočtu. Projekt je součástí dlouhodobé investiční aktivity Kraje Vysočina na komunikaci II/602 mezi Jihlavou a Pelhřimovem. Modernizace dalších úseků na této spojnici je závislá na termínu dokončení majetkoprávní přípravy.

 

 

  • Radek Žižka, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: zizka.r@kr-vysocina.cz

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 21.11.2014 / 21.11.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze