Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Světový den diabetu

Světový den diabetu
Nejen pro diabetiky se v úterý 18. listropadu v prostorách Domu zdraví v Jihlavě konal už sedmý Krajský diabetologický den. Tradičně přizvaní odborníci připravili pro šedesát přítomných posluchačů přednášky na téma diabetu i zdravého životního stylu. Celé dopoledne měli účastnici možnost nechat si změřit krevní tlak, tělesný tuk, hodnotu cukru i cholesterolu. Část programu byla věnována i praktickému cvičení pro diabetiky.
 

 
 

VII. Krajský diabetologický den společně pořádaly Krajský výbor Santvincentské deklarace Kraje Vysočina, Územní organizace Svazu diabetiků ČR v Jihlavě, Státní zdravotní ústav, Zdravá Vysočina, o. s., VZP ČR, Regionální pobočka Brno, pobočka pro Jihomoravský kraj a pro Kraj Vysočina.

 

Světový den diabetu byl stanoven na 14. listopadu, u příležitosti výroční narození objevitele léčebných účinků inzulínu, kanadského lékaře Fredericka Bantinga (14. 11. 1891 – 21. 2. 1941). S diabetem se léči v ČR 840 tisíc lidí a ročně přibývá až 50 tisíc nových případů. Prevencí je správná životospráva a zdravý životní styl spojený s pohybovými aktivitami.

 

Více informací na www.zdravykrajvysocina.cz  

 

  • Petr Holý, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 538
 

Světový den diabetu

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.11.2014 / 19.11.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze