Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

POZVÁNKA NA MIMOŘÁDNOU VÝSTAVU: Poklady Vysočiny

POZVÁNKA NA MIMOŘÁDNOU VÝSTAVU: Poklady Vysočiny
Originální nahlédnutí do muzejního a galerijního zákulisí s představením toho nejzajímavějšího, co muzea a galerie na Vysočině opatrují ve svých sbírkách, nabídne od 21. listopadu 2014 do 22. února 2015 výstava Poklady Vysočiny. První návštěvníky zve k prohlídce Muzeum Vysočiny v Jihlavě a Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě. V následujících dvou letech ji uvidí i lidé v Třebíči, Havlíčkově Brodě, Pelhřimově a Novém Městě na Moravě. „Vystavované sbírkové předměty nejsou běžně k vidění. Některé nebyly dosud vystaveny buď vůbec, nebo před mnoha lety,“ uvedla krajská radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
 

 
 

Řada exponátů jsou unikáty, svým vědeckým významem, historickou hodnotou, uměleckým ztvárněním nebo cenou. "S některými z nich jsou spojeny poutavé příběhy v souvislosti s jejich vznikem, existencí či s jejich získáním do sbírek," informoval ředitel Muzea Vysočiny Jihlava Karel Malý.

 

Výstava je kolektivním dílem všech muzeí a galerií zřizovaných Krajem Vysočina. Využije všech klasických i moderních způsobů prezentace. Exponáty doprovodí stručné texty, k dispozici bude audioprůvodce a obsáhlý katalog. Zájemci budou moci nahlédnout do publikací, které jednotlivé instituce vydaly v posledních letech. Výstavu doprovodí přednášky pro školy i pro odbornou veřejnost. Nejmenší návštěvníci ocení dotykové pexeso nebo tematické velkoformátové puzzle.

 

Kraj Vysočina podpořil mimořádně hodnotnou výstavní akci miliónem korun. Publicitu výstavy se podařilo zafinancovat z přeshraničního projektu Živá kulturní spolupráce Vysočina - Dolní Rakousko

 

www.poklady-vysociny.cz

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.11.2014 / 18.11.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze