Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Třebíčští gymnazisté oceněni za preventivní projekt proti drogám

Třebíčští gymnazisté oceněni za preventivní projekt proti drogám
Česko-německý fond budoucnosti ocenil projekt studentů Gymnázia Třebíč a partnerské Fürstenbergerschule FFM z Frankfurtu s názvem Trendy v oblasti drog a prevence jejich užívání mladými lidmi. Studenti obou škol se pod hlavičkou projektu zabývají dopady drogové závislosti, dotazovali se spolužáků na jejich návyky, vyhodnocovali výsledky a formulovali teze. Na základě zjištění společně rozvíjeli nápady realizující efektivní preventivní programy. "Preventivní aspekt, který je ostatně nejdůležitějším prvkem tohoto projektu, se rozvíjel i v den výměnného pobytu, a to pomocí divadla. Studenti sehráli krátké scénky, které navozovaly situace, kdy se mohou dostat do kontaktu s drogami," popsala aktivitu ředitelka Gymnázia Třebíč Alice Burešová.
 

 
 

Hranice spojuje - Podpora užších vazeb mezi Čechy a Němci v pohraničí

Letos počtvrté vyhlásil Česko-německý fond budoucnosti „téma roku“ a přinesl tak impulsy k posílení přeshraniční spolupráce v některé z důležitých oblastí a k zapojení nových aktérů této spolupráce. V roce 2015 Fond budoucnosti zvláště podporuje „užší vazby mezi Čechy a Němci v pohraničí“. U projektů v rámci tématu roku může požadovaný příspěvek Fondu budoucnosti dosahovat namísto obvyklé poloviny až 70 % celkových projektových nákladů.

 

Více informací o projektu viz http://www.fondbudoucnosti.cz/co-podporujeme/mladez-a-skoly/trendy-v-oblasti-drog-a-prevence-jejich-uzivani-mladymi-lidmi-ve-frankfurtu-nad-mohanem-a-v-trebici

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.11.2014 / 18.11.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze