Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Neziskové organizace jsou aktivní v oblasti životního prostředí

Neziskové organizace jsou aktivní v oblasti životního prostředí
Dne 11. listopadu 2014 se uskutečnilo setkání Krajského úřadu Kraje Vysočina, odboru životního prostředí a zemědělství se zástupci neziskových nevládních organizací zabývajícími se ochranou přírody. Setkání s názvem Kulatý stůl proběhlo už podruhé.
 

 
 

Řešeny byly zejména otázky péče o zvláště chráněná území, případně péče o lokality s výskytem zvláště chráněných druhů, dále možnosti získávání finančních prostředků například prostřednictvím Operačního programu životní prostředí, vhodnost vytváření zemědělských bloků s agroenvi opatřeními v přírodně cenných lokalitách. Nastíněn byl i postup Kraje Vysočina v nejbližších letech při vyhlašování nových zvláště chráněných území.

Účastníci diskuse se shodli na tom, že odborné poznatky a aktivita NNO jsou pro další rozhodování kraje ve výše uvedených otázkách pozitivní a nezbytné.

Setkání se zúčastnil i radní pro oblast životního prostředí Zdeněk Chlád, který zástupcům NNO představil rozpočtový výhled Kraje Vysočina pro ochranu přírody na rok 2015 a vyjádřil podporu smysluplným projektům vedoucím ke zlepšení stavu zvláště chráněných území a chráněných druhů.

 

  • Martina Kratochvílová, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.11.2014 / 16.11.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze