Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Přehlídky středních škol: Největší zájem je o gymnázia a obory podpořené stipendii

Ilustrační foto
Kam po základce? Otázka, kterou si klade každoročně zhruba pět tisícovek deváťáků na Vysočině a odpovědi na ní mohou najít například na pravidelných přehlídkách středních škol. Ta jihlavská se konala 14. listopadu a prezentovaly se na ní nejen školy zřizované Krajem Vysočina, ale i školy soukromé nebo sídlící mimo region. „Aby přehlídky mohlo navštívit co nejvíce žáků základních škol, konají se ve všech pěti okresních městech kraje. Mají žákům, kteří budou končin povinnou školní docházku, pomoci při výběru oboru na konkrétní střední škole, usnadnit jim orientaci a nabídnout maximum informací,“ uvedla krajská radní pro oblast školství Jana Fialová.
 

 
 

Podle informací zástupců prezentujících se středních škol bez ohledu na zřizovatele je v letošním roce, stejně jako v minulosti, největší zájem o studia na gymnáziích a o studium oborů, v rámci nichž školy nabízí studijní stipendia.

Seznam středních škol na území Kraje Vysočina je dostupný pod odkazem: http://www.kr-vysocina.cz/prehled-ss-a-vos-v-kraji-vysocina/d-4056197/p1=9099 .

 

 

Přehlídky středních škol: Největší zájem je o gymnázia a obory podpořené stipendii

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.11.2014 / 14.11.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze