Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Hejtmani posunuli budoucí spolupráci krajů

Hejtmani posunuli budoucí spolupráci krajů
Kultura, regionální divadlo i film, zemědělství, podpora podnikatelských aktivit, sport, ale především školství a gastronomie budou v příštích letech společným jmenovatelem pro rozvoj spolupráce Kraje Vysočina, Nitranského samosprávného kraje (Slovensko) a regionu Champagne-Ardenne (Francie). Hejtmani těchto partnerských krajů se na tom shodli na společném jednání v Jihlavě. „V případě slovenské strany využíváme výhodu minimální jazykové bariéry a pravidelně vysíláme na Slovensko studenty středních škol na soutěže i na praxi. Francouzská strana chce s Vysočinou nově spolupracovat v oblasti zemědělství a plánuje širší kulturní spolupráci. Do té bychom v budoucnu rádi zapojili více regionálních složek, a to i těch neprofesionálních,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Čtyřiadvacetihodinový pracovní program hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, předsedy Nitranského samosprávného kraje Milana Belici a hejtmana regionu Champagne-Ardenne  Jean-Paul Bachyho vycházel primárně z vyhodnocení dosavadní spolupráce. „Už několik let využíváme nabídku francouzské strany, která umožňuje vybraným studentům absolvovat rok studia v Champagne-Ardenne. Hned v několika středních školách na Vysočině vyučuje francouzský jazyk rodilý mluvčí,“ uvedla příklady úspěšné spolupráce krajská radní pro oblast školství Jana Fialová. V případě slovenského Nitranského samosprávného kraje se nově nabízí spolupráce červených křížů, slovenská strana má velký zájem o propojení a výměnu zkušeností a navázání užší spolupráce obou organizací.

 

S ohledem na cílení budoucí spolupráce navštívili hejtmani novoměstského výrobce lyží společnost SPORTEN, prohlédli si biatlonový areál Vysočina Arena, otevřeli výstavu fotografií z partnerských regionů v novoměstské nemocnici a navštívili kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou zapsaný na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

 

 

 

Hejtmani posunuli budoucí spolupráci krajů

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 14.11.2014 / 14.11.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze