Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Muzeum Tesla

 

 
 

Adresa

Historický radioklub československý

Nádražní 1394/53 (budova bývalé sýpky Zemědělské družiny Třešť)

589 01 Třešť

tel.: 608 625 420

e-mail: prohlidky@muzeumtesla.cz

web: http://muzeumtesla.cz/index.htm

 

Otevírací doba

Po telefonické či mailové dohodě alespoň den předem. Kontakt pro objednávku: 608625420 a prohlidky@muzeumtesla.cz

 

Nepravidelná prohlídková trasa objektu krytu S-7 v Třešti - Vstupné na tuto prohlídku je stanoveno na 100 Kč za osobu.


Vstupné

Dobrovolné

 

Muzeum Tesla je nestátní nezisková expozice zřízená Historickým radioklubem československým se sídlem v Třešti. Muzeum Tesla vzniká postupně již od roku 1995 a v současné době je podle našich zdrojů největší sbírkou exponátů s podobným zaměřením v Evropě.
K vidění jsou rozhlasové a televizní vysílače, režijní pracoviště nebo domácí radiopřijímače, televizory či magnetofony, které se běžně užívaly v domácnostech. Mnohé sbírkové předměty byly zachráněny před likvidací, jako například rozhlasové či TV vysílače, studiová rozhlasová zařízení či unikátní prototypy a designové studie rádiových a TV skříněk, vyzvednuté v poslední chvíli z demolované továrny Interier - JOSPO v Třešti.


Dne 26. 7. 2015 byla otevřena výstava vývoje radiopřijímačů od jejich počátků ve 20-tých letech minulého století až po přístroje které jsme používali ve svých domácnostech v 80 a 90-tý letech minulého století a které i díky své kvalitě přetrvaly do současnosti. Tato výstava přibližuje současně i vývoj designu skříněk rozhlasových přijímačů a využití různých druhů materiálů od dřeva, přes bakelit a další plasty až po papír, kov a kožené prvky skříněk a obalů přijímačů. Výstava bude trvat do odvolání.


2. místo v soutěži Kraje Vysočina "Zlatá jeřabina" za rok 2016.  


Expozice:

- Tesla dědictví čs. elektroprůmyslu - nabízí ukázky historické radiotechniky, zaměřené na československou značku Tesla.

Expozice těžké radiotechniky - zahrnuje techniku, kterou lidé příliš neznají a ani neměli možnost si jí běžně v provozu prohlédnout. Je zde k vidění vysílací technika jako vysílače (a to nejen rozhlasové ale i speciální, které vysílaly časové značky), telegramy či telegrafy a depeše určené pro ambasády v zahraničí. Uvidíte zde rovněž ukázku režijních pracovišť Československého rozhlasu a v neposlední řadě také kontrolní a odbavovací pracoviště televizního vysílání Československé televize. Součástí expozice je také ústředna pro místní rozhlas se zesilovací stanicí, která zastupuje další druh vyslání, a to vysílání prostřednictvím kabelů. Expozici pak doplňují měřicí přístroje a přípravky potřebné pro nastavování a údržbu vysílačů, napájecí transformátory a ukázky dalších VF zařízení.


Služby

- vlastní turistická vizitka

- Zveme Vás na zbrusu novou virtuální 3D prohlídku našeho muzea, kterou pro nás připravili pánové ze spolku Historie, Dokumentace, Fortifikace z.s., www.fotrifikace.cz Věříme že Vás příjemně naladí na Vaší osobní návštěvu.


Zdroj: archiv Města Třešť

pohled do expozice Těžké radiotechnikyexpozice Tesla, dědictví čs. elektroprůmyslu


12


35

69

 
Zodpovídá: Jana Komínová, DiS.
Vytvořeno / změněno: 14.11.2014 / 9.11.2020
Informace jsou aktuální

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Příspěvkové organizace zřizované Krajem Vysočina > Seznam příspěvkových organizací v oblasti kultury

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze