Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Pracovní stáž sociálních pracovníků z Dolního Rakouska

Sociální pracovníci z Dolního Rakouska dnes ukončili pracovní stáž v Kraji Vysočina. Zaměřená byla na prohlubování znalostí péče o lidi s postižením. Stáž se konala v rámci naplánovaných aktivit přeshraničního projektu Handicap Fit. „Jeho cílem je zkvalitnit pobytové sociální služby v obou regionech. Zatímco na Vysočině jsme představili techniku práce s hlínou pro osoby s různým typem handicapu, rakouská strana dodala opatření v péči o lidi s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence,“ říká radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál. Hosté již měli na co navazovat. Na jaře absolvovali úvodní kurz arteterapie.
 

 
 

Stejně jako při prvním kurzu probíhala výuka v Domově ve Zboží a v nedaleké dílně v Tisu. Sociální pracovníky školil lektor společně s klienty zařízení, kteří mají zkušenosti s prací se šamotovou hlínou. „Tato práce umožňuje lidem s postižením zraku, mentálním handicapem, ale i seniorům, začlenit se do kolektivu, těšit se z každého nově vytvořeného výrobku a dávat tak zcela nový rozměr svému životu,“ přibližuje ředitel Domova ve Zboží Josef Procházka. V dílně strávili hosté celkem 14 hodin během třídenního pobytu.

 

Opatření, která v  projektu dodala rakouská strana, budou využita v Domově důchodců Ždírec. V krajském zařízení je v současnosti připravováno centrum péče o lidi s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence. „Využijeme konceptů prostorového uspořádání Memory garden a Memory koridorů. V obou případech jedná se o vzpomínkovou terapii, která se v péči o lidi s demencemi ukazuje jako nejlepší,“ vysvětluje ředitelka Domova důchodců Ždírec Martina Matějková.

 

Přeshraniční projekt Handicap Fit je realizován na základě spolupráce mezi Domovem důchodců Ždírec, p. o., Domovem ve Zboží, p.o. a dolnorakouských partnerů z městečka Grafenwörth, kde sídlí organizace Arge  NÖ Heime. Ta sdružuje 85 organizací poskytující pobytové sociální služby v Dolním Rakousku.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.11.2014 / 12.11.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze