Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Setkání ministrů zahraničních věcí a hejtmanů v Mikulově

Setkání ministrů zahraničních věcí a hejtmanů v Mikulově
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek se v úterý 11. listopadu zúčastnil společného jednání ministrů zahraničních věcí České republiky a Rakouska a také hejtmanů sousedících českých a rakouských regionů na zámku v Mikulově. Kromě česko-rakouských témat se ministři s hejtmany věnovali také evropským otázkám. „Kraj Vysočina podepsal dohodu o spolupráci s Dolním Rakouskem v roce 2002. Od té doby se nám podařilo uskutečnit řadu menších i větších projektů, které pomohly vytvořit přátelské vztahy na obou stranách,“ uvedl při setkání hejtman Jiří Běhounek.
 

 
 

Za společným jednacím stolem zasedli vedle ministra zahraničních věcí České republiky Lubomíra Zaorálka také spolkový ministr pro Evropu, integraci a zahraniční věci Rakouské republiky Sebastian Kurz, velvyslanci obou zemí, hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Ivana Stráská. Hejtman Jiří Běhounek připomněl na mikulovském jednání rok 2009 a zatím největší společný projekt Vysočiny a Dolního Rakouska, a to Dolnorakouskou zemskou výstavu, jejíž část byla umístěna také v Telči.

 

 Dalším příkladem fungující spolupráce je letní táborový program Mladá univerzita Waldviertel, kterou za šest let existence prošlo téměř 700 dětí z Dolního Rakouska, Vysočiny, Jihočeského i Jihomoravského kraje. „S Rakouskem nás pojí společná hranice i společná historie, to je nespornou výhodou pro rozvíjení skutečně úzkých a efektivních vztahů s našimi sousedy. Na druhou stranu je třeba říci, že ne ve všech otázkách jsme zajedno, příkladem může být jaderná energetika,“ doplnil hejtman Běhounek s tím ale, že Kraj Vysočina je připraven a také se o to dlouhodobě snaží být v otázkách dukovanské elektrárny zcela otevřený a poskytovat maximum informací nejen o jejím chodu, ale i budoucích záměrech v této oblasti.

 

 

 

Setkání ministrů zahraničních věcí a hejtmanů v Mikulově

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.11.2014 / 12.11.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze