Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Nejen Nemocnice Pelhřimov zve na aktivity Světového dne diabetu

Krajský diabetologický den
Nemocnice Pelhřimov se připojí ke Světovému dni diabetu. 13. listopadu 2014 od 12 do 17 hodin budou odborníci v Atriu hlavní lůžkové budovy nemocnice měřit glykémii, krevní tlak, tuk v těle, BMI. Veřejnost může využít po celé odpoledne poradenství v oblasti zdravého životního stylu a diabetu. „Účinná prevence proti diabetu ze strany pacienta spočívá např. ve změně návyků, tedy úpravě jídelníčku a zvýšení fyzické aktivity,“ upozorňuje hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s tím, že podobné osvětové aktivity nabízí většina krajských nemocnic na Vysočině.
 

 
 

V pořadí už osmý ročník Krajského diabetologického dne Kraje Vysočina se bude konat 18. Listopadu 2014 od 8:30  na Domě zdraví, Vrchlického 57, Jihlava a prostorách přednáškového sálu. Jako každý rok budou přednášet přizvaní odborníci a v 11:00 odstartuje praktické cvičení pro diabetiky. Na Krajském diabetologickém dni je připraveno pro příchozí malé občerstvení. Více viz příloha tiskové zprávy.

 

Každý desátý Čech a Češka mají cukrovku, komplikací tohoto civilizačního onemocnění přibývá. Světový den diabetu připadající na 14. listopadu připomene, že existuje účinná prevence, protože až 80 procentům případů cukrovky druhého typu lze předejít.

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.11.2014 / 12.11.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze