Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Žáci základních škol se na Vysočině seznamují se zemědělstvím

Žáci základních škol se na Vysočině seznamují se zemědělstvím
Jedinečnou možnost zjistit, co vše obnáší zemědělská výroba, jak náročný je chov skotu nebo jaké jsou novinky v zemědělské mechanizaci, mají v těchto týdnech žáci vybraných základních škol na Vysočině. V každém z pěti okresů je pro přibližně stovku žáků připravena exkurze do konkrétního zemědělského podniku, ve kterém se dozvědí nejen něco málo statistických dat a zajímavostí z oblasti prvovýroby v regionu, ale zejména si na vlastní oči prohlédnou, jak takový zemědělský podnik funguje v praxi. „Chceme žákům, kteří se rozhodují o svém budoucím profesním zaměření, ukázat zemědělství jako moderní odvětví se širokým záběrem, ve kterém najdou bez problémů uplatnění, navíc přímo v našem regionu,“ sdělil krajský radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád.
 

 
 

V minulém týdnu se exkurze konaly ve společnosti AGRODAM Hořepník, ve Školním statku Humpolec a v Zemědělském družstvu Maleč, v tomto týdnu budou pokračovat v Radešínské Svratce ve společnosti PROAGRO a poslední zastávkou je Zemědělské družstvo Police. „Na celostátní zemědělskou politiku mají kraje pouze omezený vliv, snažíme se proto hledat jiné cesty, jak zemědělství v regionu propagovat. Jedním ze způsobů může být právě zvýšení atraktivity zemědělských oborů u budoucích středoškoláků,“ doplnil radní Zdeněk Chlád. V této snaze by měl v budoucnu pomoci také film o zemědělství, který vzniká v režii Kraje Vysočina nebo schválená krajská stipendia pro obor zemědělec – farmář. Ten v na Vysočině nabízejí Česká zemědělská akademie v Humpolci, Vyšší odborná škola a Střední škola zemědělsko-technická Bystřice nad Pernštejnem, Hotelová škola Světlá a Střední odborná škola řemesel Velké Meziříčí a SPŠ a SOU Pelhřimov na pracovišti v Kamenici nad Lipou.

Exkurze pro žáky základních škol připravila Krajská agentura pro zemědělství a venkov Kraje Vysočina ve spolupráci s Krajem Vysočina.

 

 

Žáci základních škol se na Vysočině seznamují se zemědělstvím

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 10.11.2014 / 10.11.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze