Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Veřejné fórum Kraje Vysočina 2014 se koná 12. listopadu

Veřejné fórum Kraje Vysočina 2014 se koná 12. listopadu
Kraj Vysočina již po třetí pořádá veřejné fórum. Zástupci organizací, zájmových sdružení, podnikatelů, veřejné správy a široké veřejnosti se ve středu 12. listopadu 2014 sejdou na půdě krajského úřadu k vzájemné diskusi. „Veřejné fórum je setkáním pro občany, organizace a veřejnou správu, na kterém budeme společně hledat deset největších problémů kraje z pohledu veřejnosti“, řekl Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování a politik projektu Zdravý Kraj Vysočina.
 

 
 

Spolu s vedením kraje budou účastníci rozdělení dle tematických oblastí: Výzkum a inovace, podnikání, zaměstnanost (včetně celoživotního učení); Vzdělávání (MŠ, ZŠ, SŠ, VŠ); Zdravotnictví a zdravotní prevence; Sociální oblast a bydlení; Doprava (infrastruktura a dopravní obslužnost); Veřejná správa, rozvoj, velké investice; Rozvoj venkova; Zemědělství a lesnictví; Životní prostředí; Cestovní ruch a kultura; Volnočasové aktivity a sport. Jednotlivá témata budou řešena vždy u jednoho kulatého stolu a formou brainstormingu se budou vybírat dva největší problémy v dané oblasti.  U každého pracovního stolu bude zástupce odboru krajského úřadu, do jehož gesce daná problematika spadá, a který bude diskusi řídit. Na závěr budou účastníci fóra o závažnosti všech problémů hlasovat pomocí hlasovacích lístků. Nejdůležitější identifikované „problémy“ budou předloženy Zastupitelstvu Kraje Vysočina. Náměty a problémy definované u jednotlivých stolů budou zároveň využity při aktualizaci Programu rozvoje kraje na období 2015 – 2018.

 

Fórum organizuje Kraj Vysočina v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina a místní Agenda 21 ve spolupráci s Národní sítí Zdravých měst a regionů ČR. Kraj Vysočina byl prvním z krajů v České republice, který dle metodiky Národní sítě zdravých měst ČR poprvé v roce 2010 postupoval. Veřejná fóra jsou dle tohoto metodického postupu tradičně pořádána také v řadě měst a obcí ČR. V Kraji Vysočina jsou to např. Jihlava, Nové Město na Moravě, Třebíč, Velké Meziříčí či malá obec Křižánky.

 

Program fóra a další informace jsou zveřejněny na www.kr-vysocina.cz/zdravykraj

 

POZVÁNKA na Veřejné fórum:

http://www.kr-vysocina.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=450008&id_dokumenty=4061830

 

 

  • Více informací koordinátorka projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21 Mgr. Dana Kratochvílová (kratochvilova.d@kr-vysocina.cz, tel: 564 602 586).Další informace poskytne koordinátorka projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21 Mgr. Dana Kratochvílová (kratochvilova.d@kr-vysocina.cz, tel: 564 602 586).
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.11.2014 / 10.11.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze