Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Horácké divadlo Jihlava zve na POHÁDKY NA SCHODECH

Ilustrační foto
Už podruhé zvou herci Horáckého divadla Jihlava malé i velké posluchače do foyer divadla s dětmi a jejich rodiči či prarodiči, aby četbou pohádek společně strávili rodinné podzimní odpoledne. „A protože se na Velké scéně právě připravuje komedie skvělého francouzského komediografa Jean Baptista Moliéra „Lakomec“ , který bude mít premiéru 22. listopadu, také toto pohádkové čtení bude celé o lakomcích... 8. listopadu v 16:00 hodin budou číst Jakub Škrdla a Matyáš Procházka.
 

 
 

Splacený dluh   (z japonských Příběhů o soudci OOkovi v převyprávění Věnceslavy Hrdličkové)

 

O třech braších a lakomci (perská pohádka z Druhého stromu pohádek z celého světa, které sesbírali a napsali Vladislav Stanovský a Jan Vladislav)

 

...  a  ještě jedna z Vysočiny: O lakomém mlynáři nebo Nalakotěné peníze

 

S nápadem pravidelného čtení pohádek přišel emeritní člen souboru (taky bývalý dramaturg a v letech 1987 – 90 ředitel Horáckého divadla) Zdeněk Dryšl: „Vycházím mimo jiné ze své dědečkovské zkušenosti – kam takto v sobotu či v neděli odpoledne s vnoučaty zajít... Taky samozřejmě přemýšlím, jak odpoutat děti od televizních obrazovek a počítačů. Je to taky možnost, jak aktivně strávit společný čas – děti se svými rodiči či prarodiči - skutečně spolu. A připadá mi důležité naučit děti poslouchat  svůj rodný jazyk.“

„Chceme Horácké divadlo otevřít co nejširší veřejnosti, rádi bychom, aby se v co největší míře stalo součástí života města i kraje. Horácké divadlo je jediná profesionální scéna kraje Vysočina a jako taková má plnit svou funkci kulturní, ale také společenskou a vzdělávací. Otevřít foyer dětem a dospělým, kteří třeba Horácké divadlo znají zatím jen zvenku, těmito Pohádkami na schodech, je správná a krásná cesta. Těšíme se na setkání a setkávání se, rodinnou atmosféru a společný zážitek,“ říká umělecká šéfka Kateřina Dušková.

Vstupné bude symbolické 10,- Kč.

 

Další termíny čtení:

29. listopadu      Příběhy adventní...

20. prosince         Vánoční čtení...  

10. ledna             O Merlinovi

31. ledna             Legendy o králi Artušovi...  

 21. února            ... a o rytířích kulatého stolu. 

14. března       Ondina  je Rusalka. Malá mořská víla.

11. dubna            O vílách a rusalkách....          (změna programu vyhrazena)

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.11.2014 / 6.11.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze