Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

V soutěži Evropského regionu Dunaj-Vltava se nejlépe umístili vysočinští cukráři

V soutěži Evropského regionu Dunaj-Vltava se nejlépe umístili vysočinští cukráři
Druhé místo v mezinárodní soutěži vyhlášené pro studenty středních škol Evropským regionem Dunaj-Vltava vyhráli vysočinští cukráři. Parta šikovných děvčat ze Střední školy gastronomické Adolpha Kolphinga, Žďár nad Sázavou se prezentovala už v regionálním kole marcipánem potaženým originálním dortem ve tvaru společného regionu. Dort byl rovněž doplněn poutavým vyprávěním popisujícím symboly, které byly umístěny na dortu, které výstižně charakterizovaly společnou historie z pohledu např. cisterciáckých klášterů v území evropského regionu nebo byly představeny současné unikátní památky v tomto území zařazeny do seznamu UNESCO či přestaveny sportovní arény, kde probíhají světová sportovní mistroství.
 

 
 

Porota jejich dílo představující Evropský region Dunaj-Vltava s ohledem na změny 25 let po pádu železné opony ocenila stříbrnou příčkou. Stejně úspěšní byli studenti osmého ročníku Nové střední školy Naam se svým obrazem Budoucnost mezi Dunajem a Vltavou. Zlato a hlavní cena patří studentům Základní školy kreativity a informatiky Gmünd, kteří do soutěže přihlásili svou originální kvízovou hru Show regionů.

 

Výsledky mezinárodní soutěže „Představ Evropský region Dunaj-Vltava, aneb co se změnilo 25 let po pádu železné opony“

2. místo a šek na 1500 Euro na uspořádání studijní cesty po Evropském regionu Dunaj-Vltava:

  • Nová střední škola Naam, žáci 8. třídy za autorský obraz Budoucnost mezi Dunajem a Vltavou
  • Střední škola gastronomická Adolpha Kolphinga, Žďár nad Sázavou, autorky Jana Vavroušková, Tereza Hemzová a Adéla Vencelová za Dort – sladký dárek k narozeninám aneb 25 let od pádu železné opony

 

1.místo a šek na 2000 Euro  na uspořádání studijní cesty po Evropském regionu Dunaj-Vltava:

  • Základní škola kreativity a informatiky Gmünd, žáci 3b za Kvízové otázky k ERDV

 

Soutěž byla podle pravidel organizována ve dvou kolech, v každém ze sedmi regionů euroregionu proběhlo regionální kolo. Z každého regionu postoupily do mezinárodního kola tři nejlepší práce. U soutěžních příspěvků byla hodnocena především originalita, přínos pro možné využití dalšího rozvoje evropského regionu apod. „Cílem soutěže bylo rozšířit povědomí mladých lidí o existenci a činnosti Evropského regionu Dunaj-Vltava a podnítit jejich zájem o spolupráci v rámci regionu. Téma soutěže bylo libovolné, muselo se však vztahovat k Evropskému regionu Dunaj-Vltava jako uskupení územní spolupráce umožněné pádem železné opony. Úkolem soutěžících bylo zajímavou formou představit a přiblížit široké veřejnosti Evropský regionu Dunaj-Vltava jako celek a bylo na nich, jakou oblast si vyberou, zda např. kulturu, cestovní ruch, umění, vědu a výzkum nebo vzdělávání .... V soutěžním příspěvku muselo být k danému tématu prezentováno všech sedm regionů euroregionu - Horního Rakouska, dolnorakouského Mostviertelu a Waldviertelu, Dolního Bavorska s Altöttingem, Horního Falce, Plzeňského kraje, Jihočeského kraje a Kraje Vysočina,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Martin Hyský.

 

  • Více informací Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: frysova.i@kr-vysocina.cz

, 564 602 546, 724 650 180)

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.11.2014 / 5.11.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze