Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Nová jména krajských zařízení sociální péče jsou inspirována světem květin

Nová jména krajských zařízení sociální péče jsou inspirována světem květin
Trend humanizace sociálních služeb v pobytových zařízeních zřizovaných Krajem Vysočina se odráží i v budoucích názvech organizací poskytujících tyto služby. „V praxi to znamená, že na přání vedení konkrétních domovů a jejich klientů krajské zastupitelstvo projedná změnu názvů, v jejichž jméně nyní figuruje spojení ústav sociální péče,“ uved krajský radní pro oblast sociálních věcí Petr Krčál. Při výběru nových názvů zařízení v Černovicích a Křižanově se ředitelé organizací inspirovali přírodou.
 

 
 

S ohledem na charakter poskytovaných služeb budou nadále organizace používat označení DOMOV. Ústav sociální péče Křižanov, příspěvková organizace bude nově od 1. ledna 2015 používat označení Domov Kamélie Křižanov, příspěvková organizace. „Kamélie stejně jako klienti domova potřebuje velkou péči, aby se jí dařilo,“ vysvětlil volbu názvu Petr Krčál.

 

Diagnostický ústav sociální péče Černovice, příspěvková organizace se bude od Nového roku jmenovat Domov Kopretina Černovice, příspěvková organizace. „Tady vedení domova vsadilo na jednu z nejrozšířenějších květin rostoucích v jeho areálu,“ prozradil Petr Krčál

 

Už v minulosti změnily název například Ústav sociální péče Těchobuz, který dnes nese jméno Domov Jeřabina nebo Ústav sociální péče Jinošov, který je Domovem bez zámku.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.11.2014 / 4.11.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze