Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Zhruba třicítku krajských mostů čeká v budoucnu rekonstrukce

Zhruba třicítku krajských mostů čeká v budoucnu rekonstrukce
Vedle investičních aktivit na krajských komunikacích a mostech, na které Kraj Vysočina dlouhodobě úspěšně čerpá evropské dotace, čekají v příštích letech menší opravy a rekonstrukce i zhruba třicítku mostů většinou mimo silnice krajské páteřní sítě. „Mosty jsou pravidelně sledovány, do termínu opravy nebo rekonstrukce jsou důsledně zabezpečeny tak, aby mohly být používány,“ upozornil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl s tím, že příští rok kraj uvolní peníze na projektovou přípravu, následně budou postupně realizovány opravy.
 

 
 

Seznam 28 mostů a jedné komunikace, která je navržena na odvodnění, je výsledkem hlavní prohlídky mostních objektů prováděné specialisty Krajské správy a údržby silnic Vysočiny pravidelně každé tři roky. Nejvíce mostů bude stavebně upravováno na Žďársku např. most na silnici III/38711 ve Věžné, II/602 v Křeptově nebo most na silnici III/3518 v Měříně. Odvodnění kraj plánuje v případě komunikace II/438 v Polné při výjezdu z Husova náměstí. „Příprava projektové dokumentace a první postupné opravy mostů budou realizovány už příští rok, a to podle možností krajského rozpočtu,“ doplnil Vladimír Novotný, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí.

 

Kraj Vysočina spravuje celkem 869 mostů na silnicích II. a III. tříd. Žádný z nich není klasifikován jako havarijní, tedy s nutností uzavření.

 

 

  • Více informací Hana Strnadová, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: strnadova.h@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.11.2014 / 4.11.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze