Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí ocenila práci pro rodiny

Náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí ocenila práci pro rodiny
Péče od raného až po seniorský věk či oblast sociálního začleňování byly tématy návštěvy náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Jany Hanzlíkové v Kraji Vysočina. Náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí navštívila region v závěru minulého týdne na základě pozvání radního Kraje Vysočina pro sociální oblast Petra Krčála. „Seznámení se s praxí je pro spolupráci s ministerstvem zásadní. Oblast sociálně právní ochrany dětí, péče a sociální práce s týranými dětmi a celá oblast sociálního bydlení se postupně vyvíjí. Kopíruje potřeby společnosti a je třeba, aby se ministerstvo práce a sociálních věcí a kraje zamyslely nad společnými kroky v přípravě jednotlivých novel zákonů,“ uvedl krajský radní Petr Krčál.
 

 
 

Náměstkyně Hanzlíková se na ministerstvu zabývá otázkami ochrany práv dětí, péče o ohrožené děti a rodiny a sociálního začleňování. Tomu také odpovídal program její návštěvy. Zahrnovala prohlídku Centra pro rodinu a sociální péči Vysočina a Psychocentra - manželské a rodinné poradny Kraje Vysočina. Náměstkyně se tu setkala nejen se zaměstnanci, ale také klienty. „Rodina se na Vysočině těší značné pozornosti,“ poznamenala náměstkyně Jana Hanzlíková.

 

Pracovní cesta dále vedla do Domova důchodců Ždírec, kde finišuje stavba pavilonu a přípravy na zahájení provozu Alzheimer poradny Vysočina. Půjde o první zařízení svého druhu na Vysočině. Vedle lůžkových kapacit nabídne také poradenství a pomoc při péči o lidi s demencí. „Tato nemoc citelně promlouvá do života rodin,“ řekla vedoucí sociálního úseku Domova důchodců Ždírec Hana Bohuňovská.

 

Páteční cestu v Kraji Vysočina zakončila Hanzlíková prohlídkou center otevřeným rodinám a jejich příslušníkům. V Havlíčkově Brodě navštívila Family a Senior Point. „Provoz center, která nabízejí širokou škálu aktivit a slouží všem bez rozdílu věku, kraj spolufinancuje,“ uzavřel radní Krčál.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.11.2014 / 3.11.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze