Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Výsledek obchodního fóra: Tři podepsaná memoranda o spolupráci

Ilustrační foto
V rámci Česko-čínského obchodního fóra na Vysočině byla 30. října 2014 podepsána za přítomnosti hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a guvernéra čínské provincie Hubei Wang Guoshenga tři memoranda o spolupráci. Hned dva partnerské dokumenty nesly v záhlaví adresu společnosti Jihlavan airplanes, která chce s Číňany začít podnikat ve vývoji a výrobě ultralehkých letounů a trenažérů. Spolupráci uzavřela také krajská hospodářská komora s obchodní komorou v čínské provincii. „Pro domácí trh a zaměstnanost v regionu jsou důležitá i další obchodní partnerství, která byla uzavřena už v minulosti nebo v rámci jiných obchodních misí. S Ćínou obchodují například První brněnská strojírna nebo žďárský ŽĎAS,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl.
 

 
 

Jihlavan airplanes s 80 zaměstnanci vyrábí lehká sportovní letadla Skyleader. "Je to první krok, start nové spolupráce," řekl jednatel Roman Jabůrek k podpisu memoranda. Jihlavský výrobce se snaží dostat na čínský trh, protože tam budou vytvořeny podmínky pro létání ultralightů a lehkých sportovních letadel kategorie LSA, které vyrábí. "Nebe by se pro tato letadla mělo otevřít od ledna příštího roku. A je tam velký potenciál, protože se předpokládá, že by se tam dalo prodat kolem desetitisíců letadel," vysvětlil jednatel. Jihlavan s roční produkcí v řádu desítek letadel na zásobování takového trhu nestačí. "Ale je to o spolupráci, o licencích, o založení společných podniků, a tak dále," řekl Jabůrek.

V případě společného memoranda mezi hospodářskými komorami se očekává minimálně pravidelná výměna informací o obchodních příležitostech v těchto regionech. "Je to otevření dveří. Byznys si už naši podnikatelé musí najít sami," řekl Tomáš Prchal, ředitel Krajské hospodářské komory Vysočiny k podpisu memoranda. Optimisticky vidí rozvoj obchodních vztahů předseda Krajské hospodářské komory Vysočiny Jaroslav Huňáček. „Jsem přesvědčen, že se velice brzy dočkáme dalších kontraktů mezi českými a čínskými firmami. Zvláště pak mezi firmami od nás z Vysočiny,“ uvedl při slavnostním podpisu memoranda.

Česko-čínské obchodní fórum na Vysočině vyvrcholí dnes podpisem memoranda o spolupráci mezi Krajem Vysočina a čínskou provincií Hubei.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.10.2014 / 31.10.2014

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies