Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Končí většina uzavírek, modernizované krajské silnice budou bezpečnější

Silnice
Letošní rozsáhlé modernizace krajských silnic, do kterých Kraj Vysočina a EU investovaly stovky miliónů korun, skončí ve většině případů už koncem října. „Nejpozději 1. listopadu se vrátí provoz na frekventovaný Pražský most v Jihlavě, otevřena bude po generální opravě Žižkova ulice v Havlíčkově Brodě a dokončeny jsou opravy v Okrouhlici na silici II/150 nebo na mostě v Černovicích. Ve Velkém Meziříčí se doprava vrátí do ulic Sokolovská a Karlov, stejně jako na Hrotovickou ulici v Třebíči,“ informoval dnes náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl.
 

 
 

„Na silnici II/405 na průtahu Zašovicemi bude doprava organizována od začátku listopadu v režimu průjezdu stavbou. V místě bude dodavatel stavby provádět dokončovací práce, ty ale nebudou představovat takovou překážku, aby bylo nutné protahovat úplnou uzavírku,“ doplňuje Joukl. Další krajské stavby budou na silnicích II. a III. tříd dokončeny do 15. listopadu 2014. Mezi ně patří například most 34413-1 v Rozsochatci, most 112-049 u Bácovic, III/11244 křiž. II/1132 - lom Nemojov - křiž. III/11246 nebo III/13421 Rácov průtah. Pravděpodobně na přelomu listopadu a prosince budou dokončeny práce na úseku II/345 Golčův Jeníkov – Chotěboř (mosty Vilémov a Točice), kde jsou aktuálně vedena jednání o provádění zimní údržby. Ještě do prvního sněhu, tedy v průběhu listopadu, má Krajská správa a údržba silnic Vysočiny v plánu realizovat opravu komunikace po položení kanalizace na průtahu Bory a bez nutnosti uzavírky opravy ulice Lipnická v Havlíčkově Brodě.

 

I během roku 2015 bude v případě Vysočiny třeba počítat s dopravními omezeními spojenými s modernizací silniční páteřní sítě. Díky evropským dotacím budou letošní přípravné práce pokračovat stavbou například na II/602 v místech Velké Meziříčí východ směr Jabloňov, kde vyroste nová okružní křižovatka usnadňující výjezd a nájezd na D1, bezpečnost silničního provozu směr Jihlava – Třebíč pozitivně ovlivní stavba obchvatu Příseky a avizovány jsou práce na průtahu Chotěboří nebo na silnici II/347 Světlá nad Sázavou – Humpolec.

 

„ Vysočina má připraveny i další projekty, které ale brzdí absence možnosti čerpání dotací z EU v plánovacím období 2014 – 2020. Dokud nebude na vládní úrovni projednáno s EU čerpání dalších zdrojů, nemůže Kraj Vysočina zahájit avizované projekty, kterými je například pokračování modernizace II/150 včetně dvou mostů a nových povrchů v úseku Okrouhlice - Dobrá.

 

  • Více informací Hana Strnadová, odbor dopravy a silničního hospodářství, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: strnadova.h@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.10.2014 / 29.10.2014

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies