Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajští silničáři na Třebíčsku a Žďársku pracují s novou technikou

Kropička
Dvě zametací nástavby a jedna kropící nástavba nově slouží pracovníkům Krajské správy a údržby silnic Vysočiny na Třebíčsku a Žďársku. Na techniku za 6,3 miliónu korun se podařilo Správě získat dotaci z Operačního programu životní prostředí, ve kterém uspěla s projektem Snížení imisí - Pořízení čistící komunální techniky - Kraj Vysočina. „Tato speciální technika v obou okresech chyběla. Nástavby budou ukotvovány pomocí fixačních prvků na rámy podvozků vybraných vozidel. Maximalizujeme tak jejich využití i mimo zimní období a dostáváme je do režimu celoročního provozu,“ informoval náměstek ředitele KSÚSV Miroslav Báňa.
 

 
 

Výhodou nové zametací nástavby je umístění ruční sací hadice s nástavcem pro čištění silničních vpustí a kanalizačních šachet. Nástavba je osazena bezpečnostními světly a majáky. Pro jednodušší manipulaci je výložník nad sací hadicí nadlehčován plynovou vzpěrou.

Kropička má k dispozici hydraulicky ovládaný naviják v délce 50 metrů

 

Šest stejných pomocníků pro běžnou údržbu a úklid komunikací pořídí KSÚSV pro další cestmistrovství v regionu do konce roku. „Vybrali jsme takovou moderní techniku, která splňuje požadavky na úklid nejmenších prachových částic, objem zásobníku na smetky odpovídá maximalizaci výkonů a minimalizaci přejezdů, to samé platí i pro zásobníky vody u kropící nástavby,“ doplnil Báňa.

 

Za podpory dotací OPŽP Krajská správa a údržba silnic Vysočiny v minulosti dokončila například revitalizaci 19 alejí, dalších šest stromořadí je v realizaci a u 24 vybraných alejí je v běhu veřejná zakázka na realizaci.

 

  • Zdroj: Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, www.ksusv.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.10.2014 / 27.10.2014

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies