Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Tečka za výběrovými řízeními: Vybraní ředitelé sociálních zařízení převzali jmenovací dekrety

Milá povinnost čekala tento týden na čtyři nově vybrané ředitele příspěvkových organizací Kraje Vysočina v sociální oblasti. Z rukou krajského radního Petra Krčála převzali jmenovací dekrety. Pracovních povinností se v ředitelské funkci ujmou od příštího roku. Silvie Tomšíková nastoupí na post ředitelky ÚSP v Křižanové, Helena Chalupová povede Domov pro seniory Koutkova – Kubešova v Třebíči, Hana Šeráková bude řídit Domov bez zámku v Náměšti nad Oslavou a Vladimír Frič bude novým ředitelem Domova ve Věži.
 

 
 

„Stávající ředitelé odcházejí v příštím roce do penze. Jejich nástupci vzešli z výběrového řízení, které kraj na ředitelské pozice příspěvkových organizací poskytující sociální služby vyhlásil plošně. Tímto jsme uzavřeli takřka celoroční práci,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál. Výběrová řízení probíhala ve třech etapách.

 

Noví statutáři budou mít před sebou několik úkolů. Ty souvisí nejen s aktuálním přechodem financování sociálních služeb, ale také s budoucností jednotlivých zařízení. „S Věží je spojená otázka transformace psychiatrické péče, v Křižanově je třeba řešit využití stávajícího objektu ústavu, v Třebíči je nutné navýšit počet lůžek pro lidi trpící Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence a Domov bez zámku musí bezproblémově fungovat coby první zařízení na Vysočině, které prošlo úplnou transformací,“ nastínil radní Krčál.   

 

S budoucími řediteli se setkala také náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Zuzana Jentschke Stöcklová. Před tím na Vysočině absolvovala jednání se zástupci neziskového sektoru a obcí v regionu. Tématem jejich schůzky byl již zmiňovaný přechod financování sociálních služeb. Náměstkyně zároveň potvrdila růst mezd zaměstnanců v sociální oblasti. „Platy pracovníků v sociálních službách se od listopadu navýší o 3,5 %,“ poznamenala Zuzana Jentschke Stöcklová.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.10.2014 / 24.10.2014

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies