Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V Kraji Vysočina letos přibylo 162 nových barevných kontejnerů

kontejnery
Čtyři desítky obcí na Vysočině se v letošním roce dočkaly nových barevných nádob na třídění plastů, papíru a skla. Celkem 162 kontejnerů bylo do obcí umístěno díky společnému projektu Kraje Vysočina a Autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a.s. Za poslední tři roky tak na Vysočině přibylo přes pět set barevných nádob. Cílem projektu je usnadnit lidem třídění odpadů a tím zvýšit množství vytříděných plastů, papíru, skla a nápojových kartónů.
 

 
 

Průzkumy mezi veřejností ukazují, že pro lidi je při motivaci k třídění odpadů nejdůležitější blízká vzdálenost ke kontejnerům na papír, sklo, nápojové kartóny a plasty. Podle aktuálních dat každý obyvatel České republiky v loňském roce vhodil do barevných kontejnerů bezmála 40 kilogramů plastů, papíru, skla a nápojových kartónů. Na Vysočině si vedli občané kraje ještě o 2 kilogramy lépe.

Za pozitivními výsledky stojí, kromě propagačních a vzdělávacích aktivit, právě stále se zlepšující dostupnost kontejnerů na třídění. Součástí spolupráce společnosti EKO-KOM, a.s. a kraje je totiž pravidelné zahušťování sítě barevných kontejnerů na tříděný odpad. Tím se stává třídění občanů pohodlnější. Tato skutečnost totiž významně napomáhá nejen růstu množství, ale i zvyšování kvality vytříděných odpadů.

 

Nejvíce se letos v Kraji Vysočina rozšířily žluté kontejnery na plasty. Těch přibylo celkem 57. K třídění papíru poslouží lidem 56 nových modrých kontejnerů. Na sklo pak obyvatelé Vysočiny nově najdou 49 nádob. Nejvíce barevných kontejnerů letos putovalo do Ledče nad Sázavou. Celkem devatenáct nových nádob na třídění vzbudilo u občanů velmi pozitivní ohlasy. Jana Fotrová z městského úřadu v Ledči nad Sázavou to potvrzuje: „Lidé u nás v Ledči chtějí třídit odpady. V průběhu celého roku jsme zaznamenávali dotazy, jestli se občané dočkají nových barevných kontejnerů. Jsme rádi, že jsme jim mohli díky projektu EKO-KOMu a Kraje Vysočina vyjít vstříc a umístit je po městě. Nové nádoby lidé najdou například u novostaveb.“ 

 

Jak správně třídit odpady v Kraji Vysočina

 

Žluté kontejnery: PET láhve a plastové nádoby, sáčky, tašky fólie, plastové kelímky a krabičky od potravin, výrobky z plastů

Modré kontejnery: Papírové obaly a krabice, kancelářský papír, sešity, noviny, časopisy, letáky

Zelené a bílé kontejnery: Čiré a barevné sklenice, skleněné nádoby, láhve od nápojů, tabulové sklo

Kontejnery s oranžovou samolepkou: Nápojové kartóny, krabice od džusů, mléčných výrobků, vín apod.

 

Kolik nových kontejnerů najdete v Kraji Vysočina?

 

Region

Plast

Papír

Sklo

Žďársko a Bystřicko

13

12

20

Havlíčkobrodsko

8

11

10

Jihlavsko

11

8

4

Pelhřimovsko

25

25

15

CELKEM

162

 

  • Zpráva přejata od EKO-KOM, a.s.
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.10.2014 / 23.10.2014

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies