Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Jak se žije ve Zdravé škole?

Veletrh zdraví
Veletrh zdraví. Spojení slov, za kterým se v případě ZŠ Otokara Březiny v Jihlavě skrývá den plný zajímavých aktivit spojených nejen se zdravým životním stylem, ale také s prezentací nových zkušeností, pohodového prostředí pro žáky, výsledků vlastní práce žáků a pedagogů a sebepoznáním. Letošní Veletrh zdraví nesoucí se v duchu pohádkového motta Solit či nesolit? navštívila na pozvání ředitele školy Pavla Říhy i radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

„Základní školy, především ty patřící do skupiny Zdravých škol podporovaných Krajem Vysočina nabízí svým žákům velkou přidanou hodnotu. Děti se zde, stejně jako jinde, naučí číst, psát a povinnou látku základní školy. Přidanou hodnotou je práce s jejich přirozeností, umění organizovat jim volný čas podle jejich osobních potřeb, nabídnout jim pestrou škálu aktivit. A to na této škole umí,“ pochválila vedení školy Jana Fialová.

 

Řečnická otázka solit či nesolit? byla autory projektu položena záměrně. I vedení školy řeší, zda nabídka aktivit na základní škole odpovídá tomu, co je tato specifická cílová skupina schopna přijmout. Je roční objem projektů, seminářů, výletů a prezentací pro veřejnost a rodiče úměrný zájmu žáků a jejich rodin, kde je optimální míra? Bez ohledu na odpověď je zřejmé, že celoroční program aktivit ZŠ Otokara Březiny v Jihlavě „bobtná“ a zatím není důvod na tom cokoli měnit. Spokojení jsou žáci, pedagogové i jejich rodiče.

 

Na území Kraje Vysočina je v současné době evidováno 44 Zdravých škol. Kraj Vysočina mezi ně ročně rozdělí 1,5 miliónu korun na aktivity spojené s podporou zdravého životního stylu. Školy zapojené v této síti preferují týmovou spolupráci, užívají metody vedoucí k optimálnímu vývoje a rozvoji jedince – žáka, učitele i rodiče.

 

 

Jak se žije ve Zdravé škole?

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.10.2014 / 23.10.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies