Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Expozice Telčské podzemí

 

 
 

Adresa                                                                                                                                                                                                                                    Informační centrum Městského úřadu Telč
náměstí Zachariáše z Hradce 10

588 56 Telč
tel.: 567 112 407; 567 112 408
e-mail: info@telc.eu

web: https://www.telc.eu/turista_a_volny_cas/turisticke_atraktivity_mapy/telcske_podzemi

 

Otevírací doba

leden, únor, březen, listopad, prosinec  Po-Pá po domluvě min. den předem na inf. centru. Minim. 8 osob pro uskutečnění prohlídky.

duben, květen, říjen

Po-Pá po domluvě min. den předem na inf. centru. Minim. 8 osob pro uskutečnění prohlídky

červen - září

Út - Ne

Dle objednání na informačním centru. V jiné měsíce a dny pouze po objednání na informačním centru. Časy prohlídek – 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00 hod.

Maximální počet je 20 osob na prohlídku. Vzhledem k tomu, že část podzemí není osvětlena, je při její prohlídce nutná svítilna. Svítilnu si návštěvník může zapůjčit při vstupu do podzemí. Děti ve věku do 15 let mají povolen přístup jen v doprovodu osob starších 18 let.

 

Vstupné

Dospělí 30 Kč
Děti, studenti 15 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + 1-3 děti) 70 Kč

S platnou vstupenkou odejdete z informačního centra s průvodcem do expozice v čp. 71 (vstup ze dvora ZUŠ, náměstí Zachariáše z Hradce 71)

 

Nejen pod většinou domů na náměstí Zachariáše z Hradce, ale také pod částí zámeckého areálu se nachází středověká sklepení. Jednotlivé, někde i dvouúrovňové sklepy, byly propojeny spletitými chodbami, jejichž zpřístupněná část je dlouhá 150 metrů.
Klikaté telčské katakomby v minulosti sloužily většinou jako skladovací prostory, ale někdy se také stávaly posledním úkrytem místních obyvatel před nepřáteli. Mnohé z nich jsou proto opředeny legendami. Podle jedné z nich mohli obránci města uprchnout z města právě některou z těchto chodeb a říká se dokonce, že jedna vedla až na vzdálený hrad Roštejn. Zájemci o prohlídku telčského podzemí se prostřednictvím interaktivní zábavně – naučné expozice mohou přímo v tajemných sklepeních seznámit se zajímavými fakty z historie města. Telčské podzemí se veřejnosti poprvé otevřelo 6. září 2014.

Koncepce multimediální expozice Telčského podzemí má za úkol nejenom poučit, ale i pobavit, a to pomocí vyspělých technologií. Celá expozice je zároveň pojata, jako živý projekt, na kterém se do budoucna mohou podílet nejen všichni obyvatelé Telče, ale i sami návštěvníci.

 


Zdroj: archiv MěÚ Telč

1

 

 


 
Zodpovídá: Jana Komínová, DiS.
Vytvořeno / změněno: 22.10.2014 / 14.1.2020
Informace jsou aktuální

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Příspěvkové organizace zřizované Krajem Vysočina > Seznam příspěvkových organizací v oblasti kultury

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze