Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Čtvrtý ročník Dnů otevřených ateliérů zaznamenal 8810 návštěvníků

Čtvrtý ročník Dnů otevřených ateliérů zaznamenal 8810 návštěvníků
Čtvrtý ročník podzimních slavnostní výtvarného umění a uměleckých řemesel skončil v neděli večer uzavřením posledního ateliéru. Těch bylo po oba víkendové dny otevřeno na sto čtyřicet. Návštěvníci, kteří si ateliéry a dílny vyrazili prohlédnout se počítají již na tisíce. Přesněji – podle údajů získaných od jednotlivých účastník – jich bylo 8810. Víkendové počasí možná odradilo některé návštěvníky od toho, aby se na cestu vydali. Našlo se ovšem dost takových, kteří si objížděli vytipované dílny a ateliéry po oba dny. Tradičně největší zájem ze strany široké veřejnosti, a to i ze zahraničí, byl o prohlídku sklářských provozů a dílen. Do některých z nich přišlo během obou víkendových dnů i tři stovky návštěvníků. Například v Habrech, Janštejně nebo Dobroníně.
 

 
 

Poprvé se do akce zapojily ve větším počtu také výtvarné umělecké školy všech stupňů. Animační ateliér Vyšší odborné školy grafické v Jihlavě nabídl zájemcům možnost vyzkoušet si vytvořit vlastní animovaný film. Zájem a nasazení návštěvníků bylo takové, že ateliér musel být po domluvě mimořádně otevřen i v neděli. Animační dílny představila s dalšími regionálními výtvarníky v prostorách hradu v Ledči nad Sázavou také zdejší Základní umělecká škola.

 

„Pro názorné demonstrace ukázek uplatnění perokreseb jsem měl nachystané kalendáře na rok 2015, ukázková trička s prezentací od perokresby až po výtisk sítotiskem, vydal jsem malý náklad knížek s ilustracemi. Musel jsem, kvůli telefonům, že jeden den je pro některé nereálný termín, otevřít prezentaci i v neděli a nerealizovat tak svůj výlet po jiných atelierech,“ zhodnotil zájem o návštěvu svojí dílny moravskobudějovický výtvarník Miroslav Vomáčka.

 

Již tuto neděli se uskuteční exkurze tvůrců z Vysočiny do několika ateliérů v Dolním Rakousku, které je partnerem této akce, na listopad je tu pak plánován výtvarný workshop pro studenty odborných škol.

 

Akci, nad níž převzala záštitu radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková, pořádalo Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod v rámci projektu přeshraniční spolupráce Kultura Vysočina – Dolní Rakousko. 

 

 

  • zpráva převzata od Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod 

        

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.10.2014 / 15.10.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze