Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Pohádky na schodech: herci Horáckého divadla čtou pohádky dětem a jejich dospělým

Pohádky na schodech: herci Horáckého divadla čtou pohádky dětem a jejich dospělým
Už tuto sobotu 18. října 2014 budou herci Horáckého divadla Jihlava číst první ze série pohádek na schodech. Pro dětské i dospělé návštěvníky je od 16 hodin ve foyer divadla připravena pohádka O lakomé Barce a Jak Honza vyzrál na sedláka v podání Zdeňka Dryšla a Vladimíry Čapkové. Čtení na schodech bude pak pokračovat 8. listopadu pohádkou O lakomcích.
 

 
 

S nápadem pravidelného čtení pohádek přišel emeritní člen souboru (taky bývalý dramaturg a v letech 1987 – 90 ředitel Horáckého divadla) Zdeněk Dryšl: „Vycházím mimo jiné ze své dědečkovské zkušenosti – kam takto v sobotu či v neděli odpoledne s vnoučaty zajít... Taky samozřejmě přemýšlím, jak odpoutat děti od televizních obrazovek a počítačů. Je to taky možnost, jak aktivně strávit společný čas – děti se svými rodiči či prarodiči - skutečně spolu. A připadá mi důležité naučit děti poslouchat  svůj rodný jazyk...“  

 

 „Chceme Horácké divadlo otevřít co nejširší veřejnosti, rádi bychom, aby se v co největší míře stalo součástí života města i kraje. Horácké divadlo je jediná profesionální scéna kraje Vysočina a jako taková má plnit svou funkci kulturní, ale také společenskou a vzdělávací. Otevřít foyer dětem a dospělým, kteří třeba Horácké divadlo znají zatím jen zvenku, těmito Pohádkami na schodech,  je správná a krásná cesta....Těšíme se na setkání a setkávání se, rodinnou atmosféru a společný zážitek...“  (umělecká šéfka Kateřina Dušková)

 

„Dramaturgicky bychom se i ve čtení pohádek drželi témat a látek, které nás v tu chvíli „ovládají“ v našem repertoáru na Velké scéně. Letošní sezonu jsme zasvětili „hledání grálu“, což je velmi bohatý materiál... Momentálně připravujeme Moliérovu komedii Lakomec (premiéra 22. listopadu), takže naše říjnové i listopadové čtení (18. října a 8. listopadu) se bude týkat dalších lakomců a lakomství vůbec.... “ (dramaturgyně Barbora Jandová)

 

Dodejme, že vstupné bude symbolické 10,- Kč, číst se bude v otevřeném foyer Horáckého divadla každou třetí sobotu v 16 hodin  -  vždy dva herci ze souboru HDJ připraví pro malé i velké posluchače „své“ odpoledne: 

 

8. listopadu        O lakomcích  

29. listopadu      Příběhy adventní

20. prosince         Vánoční čtení  

10. ledna             O Merlinovi

31. ledna             Legendy o králi Artušovi...  

 21. února            ... a o rytířích kulatého stolu. 

14. března       Ondina  je Rusalka. Malá mořská víla.

11. dubna            O vílách a rusalkách

 

Změna programu vyhrazena.

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.10.2014 / 15.10.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze