Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Jiří Běhounek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

březen 2014

 

 
 

V lednu a únoru jsme byli svědky dvou olympiád. Napřed jsme přímo u nás na Vysočině sledovali s radostí zaujetí mladých sportovců na Zimních olympijských hrách dětí a mládeže.

Rád se k ní v myšlenkách vracím. Potěšilo mne, že se Vysočina umístila na celkovém čtvrtém místě. Ale ještě větší radost jsem měl z uznalých slov o kvalitě organizace naší vysočinské olympiády. Vše klapalo a místopředseda Českého olympijského výboru Filip Šuman konstatoval, že v historii našich mládežnických olympiád nenajdeme mnoho her, které účastníci tak moc chválili. I podle mých osobních zážitků vládla přátelská a místy až dojemná atmosféra na všech sportovištích a myslím, že mladí sportovci si určitě odvezli příjemné vzpomínky na svůj pobyt na Vysočině. Rád bych ještě jednou poděkoval všem zúčastněným, organizátorům, členům ČOV, výkonným pracovníkům, trenérům, vedoucím, dělníkům sportovišť a především všem sportovcům za vykonanou práci a vynikající výsledky. Rovněž nechci zapomenout na celostátní i regionální sponzory. Patří jim díky za to, že se nevyhýbají i podpoře mladých sportovců. Jsem hrdý na to, že Vysočina je příkladem pro řešení mnohých problémů, úkolů a činností především díky hlubokému lidskému rozměru.

Úspěšní nadějní sportovci i talentovaní jedinci z Vysočiny v jiných oborech se stále častěji prosazují i díky systematické práci s nimi. Léta fungování Krajských center talentované mládeže nesou ovoce. Kraj Vysočina dlouhodobě podporuje nadané mladé lidi v mnoha oborech a činnostech – nejen sportovních, ale i kulturních nebo vědeckých. Důkazem toho jsou soutěže, které pořádá sám kraj (Poznej Vysočinu, S Vysočinou do Evropy, Šikovné ruce) nebo soutěže, které kraj podporuje (Enersol, Vysočina má Talent atd.)

Ve chvílích, kdy píšu tyto řádky, se rozjíždí i ta „velká“ olympiáda v Soči. Ještě nevím, jak dopadne, ale začátek je slibný a první z našich českých medailí míří díky Martině Sáblíkové taky k nám na Vysočinu. Snad nám to sportovní klání pomůže ve zvýraznění pocitů vlastenectví a příslušnosti k těm našim deseti miliónům příbuzných duší v srdci Evropy. Měli bychom si častěji všímat toho, co nás spojuje, než se utápět v žabomyších sporech, hádkách a soubojích.

 

Jiří Běhounek

hejtman Kraje Vysočina

 
Zodpovídá: Renata Krupičková, DiS.
Vytvořeno / změněno: 15.10.2014 / 15.10.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Jiří Běhounek - hejtman Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze