Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Muzeum kutilství Polná

 

 
 

Adresa
Žejdlicova 681
(areál firmy Almeto s.r.o.)
588 13 Polná

tel.: 606 313 209

e-mail: riha@almeto.cz

web: http://www.muzeumkutilstvi.cz/

 

Muzeum zatím nemá svoji vlastní expozici. Chcete-li vidět, co vše kutilové vytvořili, zavítejte na některou z výstav. Bližší informace najdete pod odkazem http://www.muzeumkutilstvi.cz/vystavy.

 

Kutilství hrálo v Československu před listopadem 1989 velkou roli, neboť řada dnes běžných výrobků byla pro většinu lidí nedostupná, a proto si je amatérsky vyráběli. Kutilové prokazovali mimořádnou nápaditost i v používání věcí určených primárně k jinému účelu.  Zejména v 70. a 80. letech 20. století platilo notoricky známé rčení o zlatých českých ručičkách ve všech možných oborech. Nejčastěji se amatérsky vyráběly sekačky na trávu, cirkulárky, nabíječky autobaterií, elektrické svářečky, rychlovařiče na vodu apod. Dokonce byly amatérsky vyrobeny i osobní automobily a zahradní traktůrky. Kuriozitou jsou brýle proti migréně.

Již více jak 400 exponátů je k dispozici v Muzeu kutilství Polná, které svoji sbírku stále rozšiřuje. Každý exponát má svůj evidenční list s popisem historie svého vzniku, roku výroby a jméno autora.  V případě, že máte doma nějaký výtvor, můžete se pochlubit svojí zručností a věnovat ho do tohoto muzea.

 

 
Zodpovídá: Jana Komínová, DiS.
Vytvořeno / změněno: 9.10.2014 / 14.1.2020
Informace jsou aktuální

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Příspěvkové organizace zřizované Krajem Vysočina > Seznam příspěvkových organizací v oblasti kultury

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze