Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová navštívila Vysočinu

Ilustrační foto
Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová navštívila 2. října 2014 Kraj Vysočina. V rámci nového projektu s názvem Zajímáte nás odstartovala právě na Vysočině osvětovou kampaň, která má její úřad více přiblížit veřejnosti. „Naším cílem je hovořit s občany a vysvětlovat jim, jak jim můžeme pomoci řešit problémy, zvýšit povědomí o naší práci,“ uvedla při příjezdu na Vysočinu ombudsmanka. Konzultaci s právníky veřejné ochránkyně práv během celého dne využila zhruba dvacítka osob, většinou je tížily finanční problémy a zadluženost. Anna Šabatová také navštívila Domov bez zámku v Náměšti nad Oslavou a besedovala s občany v Havlíčkově Brodě.
 

 
 

Anna Šabatová si na začátek návštěvy Vysočiny společně s krajským radním Petrem Krčálem a sekčním ředitelem Krajského úřadu Kraje Vysočina Miroslavem Březinou prohlédla zázemí Domova bez zámku, který pečuje o osoby se zdravotním postižením.  Domov v současné době prochází transformací a jeho klienti jsou postupně začleňování do běžného prostředí. „Paní ombudsmanku jsme seznámili s tím, jak projekt Podpora transformace sociálních služeb na Vysočině pokročil. Domov bez zámku bude prvním plně transformovaným zařízením v regionu. Jeho úplná transformace bude dokončena počátkem příštího roku,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

 

Už ve chvíli příjezdu Šabatové do Jihlavy měli pracovníci jejího úřadu plné ruce práce. První zájemci o konzultaci dorazily do sídla Kraje Vysočina okamžitě po otevření detašovaného provizorního pracoviště. „Fakt, že v rozhodování o určitých problémech můžeme být s Úřadem veřejného ochránce práv v rozporu nemění nic o tom , že jak jejich tak naše práce je především o profesionalitě,“ uvedl při zahájení provozu kanceláře v Jihlavě ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec. O maximální profesionalitě v přístupu k občanům hovořila z vlastní zkušenosti také krajská radní Marie Kružíková, která měla možnost obdobnou návštěvu s nabídkou pomoci občanům absolvovat před nějakým časem v Brtnici.

 

Pracovní jednání s Annou Šabatovou proběhlo i n a úrovni tajemníků úřadů měst a obcí z Vysočiny, součástí akce byl například i výukový program pro středoškoláky zaměřený na téma diskriminace. Veřejná ochránkyně práv a pracovníci její kanceláře chtějí podobným způsobem v příštích týdnech navštívit všechny české a moravské regiony.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.10.2014 / 3.10.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze