Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Studijní cesta žáků Střední průmyslové školy Třebíč na Taiwan

Od roku 2013 realizuje Kraj Vysočina společně s taiwanským Institutem pro informační průmysl a žáky Střední průmyslové školy Třebíč společný projekt zaměřený na řízení spotřeby energií pomocí systému chytrých zásuvek. V rámci testování skupina studentů komunikuje přímo s vývojovým centrem na Taiwanu, které tuto technologii vyvíjí. V prosinci se oba týmy potkají tváří v tvář. Osm studentů z Třebíče studijně navštíví centrálu institutu na Taiwanu.
 

 
 

V roce 2014 byla tato aktivita řízení spotřeby energií řešená studenty třebíčské průmyslovky doplněna o záměr realizace výukového programu zaměřeného na chytré elektrické sítě (Smart Grids) tak, aby studenti i učitelé měli znalosti moderních směrů v oblasti energetiky. Tento záměr je vytvořen ve spolupráci s firmou Tatung Czech s.r.o. jejíž centrála sídlí právě na Taiwanu.

 

Jednou z klíčových aktivit celého záměru je studijní cesta vybraných studentů z pracovní skupiny na Taiwan, aby se mohli seznámit s vývojem a využitím výše zmíněných technologií přímo na místě jejich vzniku. Významným aspektem je též navázání mezinárodních vztahů, což je důležité jak pro budoucí rozvoj studentů, tak i pro technické vzdělávání v kraji.

 

Cesta se uskuteční v prosinci 2014 a studenti v rámci jejího programu navštíví vývojové centrum Institutu pro informační průmysl, společnost Tatung, Technickou univerzitu založenou Tatungem a další výzkumná centra specializující se na moderní energetické systémy.

„Naším záměrem je tuto spolupráci v následujících letech dále rozvíjet, tak aby se stala příkladem pro ostatní technické střední školy a dodala další rozměr technickému vzdělávání na Vysočině,“ uvedl koordinátor společných aktivit Václav Jáchim.

 

Zároveň kraj touto cestou děkuje za finanční podporu cesty společnosti Tatung Czech s.r.o. a Taipeiské ekonomické a kulturní kanceláři v Praze, které se společně s krajem podílí na finančním zajištění celé cesty.

 

  • Více informací Václav Jáchim, odbor informatiky, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: jachim.v@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 1.10.2014 / 1.10.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze