Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Pexeso Evropského regionu Dunaj-Vltava

Pexeso Evropského regionu Dunaj-Vltava
Pod hlavičkou Evropského regionu Dunaj-Vltava (dále jen ERDV) vychází v těchto dnech další z řady propagačních materiálů, který hravou formou přibližuje přírodní krásy a kulturní památky všech sedmi partnerských regionů – Horního a Dolního Rakouska, Kraje Vysočiny, Dolního Bavorska a okresu Altötting, Horního Falce, Plzeňského a Jihočeského kraje. A protože ERDV pamatuje také na děti, připravil pro ně dvojjazyčnou dětskou variantu pexesa, ve které jsou ilustrované motivy doplněny českými a německými názvy.
 

 
 

Jako první si dětské česko-německé pexeso mohou zahrát děti ze třídy Kuřátek z MŠ a SPC Demlova v Jihlavě, pro které není výuka německého jazyka ničím novým. Jde totiž o třídu, ve které probíhá 2 x týdně výuka tohoto jazyka formou her, básniček a písniček a kde se společně celodenně vzdělávají jak česky tak německy mluvící děti. Díky projektu IBSKP, který byl spolufinancován ze zdrojů EU, konkrétně z programu Evropské územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007 - 2013, navázala třída spolupráci s mateřskou školkou v dolnorakouském Japons, se kterou se i po skončení projektu nadále navštěvuje.

 

V rámci podpory jazykového vzdělávání nabízí Evropský region Dunaj-Vltava zdarma oba druhy pexesa a českoněmecký slovník dalším vzdělávacím institucím s výukou němčiny, iniciátorům podobných přeshraničních projektů, knihovnám atd. V případě zájmu lze požádat o oba druhy pexesa a slovníku prostřednictvím přiložených objednávkových formulářů. Nabídka platí do vyčerpání zásob, neplatí po privátní osoby.

 

Ostatní mohou získat pexesa spolu s dalšími propagačními předměty ERDV vyřešením jednoduchého kvízu. Odpovědi na níže uvedené otázky zasílejte na e-mailovou adresu maresova.d@kr-vysocina.cz. Pět nejrychlejších správných odpovědí získává dárkový balíček ERDV.

 

Kvízové otázky:

V jakém roce byl založen Evropský region Dunaj Vltava?

Přiřaďte obrázky k regionu, ze kterého fotografie pochází:

1. Kraj Vysočina

2. Plzeňský kraj

3. Jihočeský kraj

4. Horní Rakousko

5. Dolní Rakousko

6. Dolní Bavorsko

7. Horní Falc

 

     a)

  b)

  c)

  d)

  e)

  f)

  g)

 

Pexeso Evropského regionu Dunaj-Vltava


Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 1.10.2014 / 1.10.2014 | Zveřejnit od: 1.10.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze