Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Základní školy začínají ve vyučování stavět z Merkurů

Základní školy začínají ve vyučování stavět z Merkurů
Zhruba rok práce předcházel v rámci projektu Merkury do škol jejich zavedení do výuky pracovních činností. Třináct partnerských základních škol dnes převzalo v sídle Kraje Vysočina sadu devíti stavebnic, které se stanou díky podpoře společnosti Bosch Diesel Jihlava novou učební pomůckou. „Stavebnice jsou určeny pro žáky čtvrtých a vyšších ročníků a mají v dětech probudit tvůrčí schopnosti, uspokojit jejich tvořivost a motivovat je k pochopení technických souvislostí,“ uvedl při předání prvních stavebnic Hermann Butz, obchodní ředitel společnosti Bosch Diesel.
 

 
 

Ve vybraných školách, které spolupracovaly při přípravě metodické příručky používání stavebnic při výuce, bude konstrukční set používat více než tři tisíce žáků. Vzhledem  k tomu, že už v době příprav projektu se do něj díky podpoře regionálních firem nebo samospráv zapojili zhruba další dvě desítky základní škol, pracuje na Vysočině s Merkurem od září už zhruba pět tisíc žáků. I jim je zdarma k dispozici metodická příručka, o kterou mohly školy požádat na krajském odboru školstvím, mládeže a sportu. „V této fázi je pro kraj velice důležitá zpětná vazba přímo ze škol – zajímá nás, zda se děti u práce baví, zda metodika splňuje potřeby škol, čekáme na návrhy obměn, vylepšení pracovních manuálů a také přivítáme případné další autory pracovních listů,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl.

 

Sada stavebnic Merkur vážící více než 10 kg mohla být pro vybrané základní školy pořízena díky podpoře společnosti Bosch Diesel.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.9.2014 / 29.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky > Památkový fond

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze