Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Lesní pedagogika jako prostředek vzdělávání, výchovy a komunikace

Lesní pedagogika jako prostředek vzdělávání, výchovy a komunikace
Tento týden se na Křemešníku u Pelhřimova konal odborný seminář v rámci projektu „Poznávej les všemi smysly“ s cílem podnítit vlastníky a správce obecních i soukromých lesních majetků k provozování aktivit lesní pedagogiky. Seminář byl pořádán členy Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR ve spolupráci s Krajem Vysočina, Městem Pelhřimov a Městskou správou lesů Pelhřimov.
 

 
 

„V Kraji Vysočina je lesní pedagogika podporována od roku 2009. Zájem o tyto aktivity neustále roste a rozšiřuje se mezi další subjekty. V současné době má mládež o přírodě velmi nízké povědomí, dokonce ani na školách nejsou děti vedeny pedagogy k bližšímu poznání lesa, lesního hospodářství a myslivosti. S povděkem vítám, že mohou odborníci prostřednictvím lesní pedagogiky předávat zkušenosti a děti budou vědět, co je les a příroda kolem nás. Snahou Kraje Vysočina je podporovat lesní pedagogiku a ulehčit dalším zájemcům cestu o tuto aktivitu,“ uvedl Petr Piňos, radní Kraje Vysočina.

 

Závěr semináře byl věnován ukázkám lesní pedagogiky v terénu. Za lesní pedagogy se zúčastnili pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina a Městské správy lesů Pelhřimov, děti dorazily ze ZŠ Na Pražské v Pelhřimově.

 

 

  • Eva Horná, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 512, e-mail: horna.e@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.9.2014 / 26.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2014 > Září

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze