Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Dny otevřených ateliérů na Vysočině slavnostně zahájeny

Dny otevřených ateliérů na Vysočině slavnostně zahájeny
Za účasti čtyř desítek zúčastněných tvůrců nejrůznějších výtvarných oborů byly v sídle Kraje Vysočina ve středu 17. září slavnostně zahájeny letošní Dny otevřených ateliérů 2014. Záštitu nad akcí převzala Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Samotné zpřístupnění ateliérů a dílen široké veřejnosti proběhne o víkendu 4. a 5. října 2014, půjde o čtvrtý ročník.
 

 
 

Nově se do akce v tomto roce zapojují ve větším množství výtvarné školy všech stupňů, z nichž některé pořádají svoje Dny otevřených dveří už v pátek 3. října. Dny  otevřených ateliérů jsou přehlídkou  výtvarného umění, při které výtvarníci a umělečtí řemeslníci zpřístupňují svá tvůrčí zázemí. Návštěvníci se tak s nimi mohou osobně seznámit v jejich domácím prostředí. Navázat dialog a poznat jejich práci jinak než jsou zvyklí z běžných výstav. V některých ateliérech si lidé mohou použité výtvarné techniky a postupy vyzkoušet.

 

Akce se tentokrát zúčastní 140 ateliérů, dílen a galerií. Třetí ročník navštívilo v říjnu minulého roku v kraji osm tisíc lidí. Ti využili možnost seznámit se s tvorbou téměř dvou stovek výtvarníků a uměleckých řemeslníků nejrůznějších oborů, kteří svoji činnost prezentovali na sto třiceti místech. Do prvního ročníku se v roce 2011 zapojilo pět desítek tvůrců a galerií, které tehdy navštívila tisícovka zájemců. Lze tedy říci, že akce si postupně získává stále větší oblibu, a to jak ze strany tvůrců, tak ze strany jejich návštěvníků

               

Pro všechny zájemce připravil organizátor, jímž je Muzeum Vysočiny v Havlíčkově Brodě informační materiály, které budou v týdnu před akcí k distribuovány v devíti informačních místech v Kraji Vysočina.  Těmi jsou Muzeum Vysočiny a Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Muzeum Vysočiny v Třebíči, Muzeum Vysočiny v Pelhřimově a na hradě Kámen, Horácká galerie v Novém Městě na Moravě, Muzeum Vysočiny v Havlíčkově Brodě, Městské muzeum v Chotěboři a Informační centrum ve Ždírci nad Doubravou. Informační brožurky budou dále distribuovány také do Informačních center a knihoven v celém regionu. Aktuální informace jsou dostupné na www.vysocina-kultura.cz.            

              

Äkce se tradičně koná ve čtyřech příhraničních regionech. Kromě Vysočiny se návštěvníkům představují tvůrci také v Jihočeském kraji, Jihomoravském kraji a v Dolním Rakousku, kde akce před dvanácti roky vznikla. „Spolupráce s českými regiony je výborná.  Tím celý podnik získává nový rozměr, neboť se díky ní poznávají tvůrci i milovníci kultury z obou stran hranice,“ uvedl ve svém projevu při slavnostním zahájení Josef Schick, ředitel dolnorakouské organizace Kulturvernetzung Niederostereich, která akci na rakouské straně organizuje.  Potvrzuje se, že i v Kraji Vysočina se Dny otevřených ateliérů stávají významnou kulturní aktivitou, která zároveň napúomáhá k podpoře  cestovního ruchu, který má pozitivní dopady na ekonomiku celého regionu,“ potvrdila při této příležitosti krajská radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruch.

 

 

  • Zpráva převzata od Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.9.2014 / 19.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze