Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Na Den otevřených dveří a prevence Nemocnice Třebíč

Nemocnice Třebíč: Dílčí zpráva o stabilizačních krocích vedení nemocnice
Dvacítka preventivních vyšetření zdarma a další možnosti poučení a zábavy čekají na návštěvníky Dne otevřených dveří a prevence Nemocnice Třebíč. Ten je připravený na sobotu 20. září od 9 do 16 hodin. Doprava z centra města je výjimečně tuto sobotu zajištěna speciální autobusovou linkou N, která běžně jezdí jen ve všední dny.
 

 
 

Jak si správně umýt ruce? Jak správně provádět samovyšetření jako prevenci rakoviny prsu? Nebylo klíště, které Vás kouslo infikované? Jak správně postupovat při záchraně lidí u autonehody? Na tyto otázky najdou odpověď návštěvníci akce u specialistů v Nemocnici Třebíč. Na náměstí v tu samou chvíli budou probíhat oslavy 60 let fungování MHD v Třebíči a proto bude mimořádně jezdit i linka N. Ta ve všední dny zajišťuje dopravu lidí z centra do nemocnice a pojede i v sobotu 20.9. (jízdní řád přiložen).  

Zájemci mohou mimořádně nahlédnout i do zákulisí nemocnice, které je jindy veřejnosti nepřístupné. Exkurze začínají vždy na recepci. Technické zázemí operačních sálů a dialýzy bude možné projít v 10, 12, 14, 15 hodin. Zázemí bazénu, vzduchotechniky a kontrolní velín v 10:30, 11:30 a 13:30.  Do zákulisí stravovacího provozu se návštěvníci vydají v 13, 14 a 15 hodin. 

 „Uvědomujeme si, že počasí už nemusí být zrovna přívětivé, proto je naprostá většina stanovišť pod jednou střechou. Jakmile návštěvníci vejdou do kterékoliv budovy, dostanou se k preventivním vyšetřením bez nutnosti vyjít ven“ popisuje okolnosti akce ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová.   

Mimo budovy nemocnice předvedou svoji techniku záchranáři, hasiči a městská i státní policie. Zájemci se budou moci projet elektromobilem a pro děti bude připravený skákací hrad.    

Pestrá je i nabídka dalších zdravotnických témat. Každý z návštěvníků může projít i vyšetřením klenby nohou, což je může ochránit například před bolestmi zad, kyčlí, kolen či hlavy. Diskrétně bude poskytováno vyšetření na onemocnění AIDS. Zcela zdarma bude v tento den i měření tlaku, váhy a BMI, nebo předběžné určení krevní skupiny, glykemie a saturace krve. Kožní specialisté poradí zájemcům s možností odstranění prvků stárnutí kůže a pro ty, kteří se chtějí zbavit přebytečných kil, bude připravená nutriční specialistka. Návštěvníci mohou na akci i vydělat. Lékárna Nemocnice Třebíč bude veškeré volně prodejné léky tento den prodávat o 10 % levněji a zájemci si mohu vyřídit zdarma Zákaznickou kartu, se kterou budou výhodně nakupovat i při každém dalším nákupu.

 

  • Zpráva převzata od Nemocnice Třebíč
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.9.2014 / 17.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze