Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Po Merkurech se mohou základní školy těšit na další stavebnice

Po Merkurech se mohou základní školy těšit na další stavebnice
Od letošního roku mohou vybrané základní školy na Vysočině využívat ve výuce stavebnici Merkur. Šroubky a destičky skládají žáci čtvrtých až osmých ročníků podle konstrukčních doporučení, která pro ně zpracoval tým odborníků za podpory Kraje Vysočina. S ohledem na příznivý ohlas na tuto aktivitu požádala společnost BOSCH DIESEL s.r.o. Jihlava Kraj Vysočina o spolupráci na dalším projektu podporujícím rozvoj technické tvořivosti na základních školách. Cílovou skupinou budou tentokrát žáci prvních až třetích ročníků základních škol, pracovat budou se stavebnicí Kaden a výukou je provedou postavičky z českého komiksu Čtyřlístek.
 

 
 

Společnost BOSCH DIESEL s.r.o. Jihlava má zájem na rozšíření technických aktivit i pro mladší žáky základních škol. Přišla tedy s návrhem zavést do výuky nejmladších školáků vhodně vybranou stavebnici a podpořit jejich přiměřenou zručnost a konstrukční tvořivost.  „Kraj Vysočina se připojí k této aktivitě koordinací zpracování brožurek s návody pro žáky nižších ročníků a sestavením metodiky pro učitele,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová a dodává, že ostrý start aktivity se očekává v září 2015.

 

Předpokládáme, že do první fáze pilotního testování se zapojí 15 vybraných škol. V případě úspěchu bude osloveno dalších 25 základních škol, které ke spolupráci přizve společnost BOSCH DIESEL Jihlava.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 16.9.2014 / 16.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze