Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Ministryně práce a sociálních věcí si prohlédla zařízení pro seniory v Havlíčkově Brodě

Ministryně práce a sociálních věcí si prohlédla zařízení pro seniory v Havlíčkově Brodě
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová navštívila v minulém týdnu zařízení pro seniory v areálu havlíčkobrodské nemocnice. Domov pro seniory sídlí v budově bývalé chirurgie, která byla v letech 2009 a 2010 kompletně zrekonstruována a nyní disponuje 52 lůžky. Ministryně Marksová si prohlédla nejen vybavení domova, ale následně diskutovala se zástupci kraje a zaměstnanci domova o fungování sociálních služeb na Vysočině i možnostech jejich dalšího rozvoje.
 

 
 

„Paní ministryni bychom rádi ukázali z každého okresu na Vysočině nějaké zařízení, tak aby si mohla udělat ucelenou představu o tom, jak fungují sociální služby na Vysočině a jak hustá síť služeb je klientům v regionu k dispozici. S tím se pojí také nastínění plánů dalšího rozvoje,“ uvedl Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a dodal, že kraj se dlouhodobě snaží zvyšovat kvalitu poskytovaných služeb, což dokládá například projekt transformace ústavů sociální péče, objemné investice do krajských domovů pro seniory nebo výstavba specializovaných pavilonů pro klienty s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demencí.

 

Ministryně Michaela Marksová zavítá na Vysočinu i v tomto týdnu, kdy na Zámku ve Valči zahájí ve čtvrtek 18. září závěrečnou konferenci projektu Rovnost na Vysočině v kontextu tvorby koncepce rodinné politiky kraje.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.9.2014 / 15.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze