Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Kamilu Bartoškovou zdobí medaile z mistrovství světa v požárním sportu

Kamilu Bartoškovou zdobí medaile z mistrovství světa v požárním sportu
Poprvé v historii požárního sportu hostila letos v červenci Mistrovství světa dorostu a juniorů Česká republika. Radost českým barvám přinesly celkové výsledky v pořadí družstev. Zlatá medaile v požárním útoku „vyšla“ v disciplíně požární útok šestici českých dorostenek. Jednou z nich byla také Kamila Bartošková z Horní Cerekve. Kamila si z mistrovství přivezla ještě bronz z individuálního běhu na 100 m překážek. K úspěchu a vynikající reprezentaci Kraje Vysočina Kamile poděkovali hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a předseda Bezpečnostní komise Rady Kraje Vysočina Jan Slámečka.
 

 
 

Kamila Bartošková je studentskou Gymnázia Pelhřimov, navštěvuje poslední maturitní ročník a ve svém volném čase se věnuje požárnímu sportu. Před prázdninovým mistrovstvím absolvovala intenzivní pravidelná víkendová soustředění v nejmodernějším hasičském areálu v Ostravě. Dostala se do šestice nejlepších reprezentantů své věkové kategorie. „Největšími soupeři jsou pravidelně reprezentanti východoevropských států, kde má hasičský sport velkou oblibu a tradici. Letos svým nasazením a výkony všechny překvapily polské reprezentantky,“ vzpomněla při setkání s hejtmanem Kamila Bartošková.

 

Další reprezentační povinnosti Kamilu do budoucna zatím nečekají. Velkým životním krokem budou přijímací zkoušky na vysokou školu. „Přemýšlím o studiu medicíny, ráda bych se věnovala sportovní medicíně,“ prozradila Kamila.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.9.2014 / 15.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze