Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Dny otevřených ateliérů proběhnou opět koordinovaně se sousedními regiony

Ilustrační foto
Dny otevřených ateliérů nabízejí nevšedně blízký kontakt mezi umělci a tvůrci a těmi, kdo mají umění v nejširším slova smyslu rádi. Umělci mají možnost prezentovat svou práci a získávat zpětnou vazbu od diváků, návštěvníci mohou výtvarníky poznat osobně a nahlédnout do tvůrčího prostředí ateliérů a mnohdy si i na místě zakoupit dílo, které se jim líbí. K pořádání této akce se i letos přihlásily spolkové země Dolní Rakousko a Horní Rakousko a české regiony Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj a Kraj Vysočina.
 

 
 

Dolnorakouský hejtman Erwin Pröll se setkal na slavnostním zahájení letošního ročníku Dnů otevřených ateliérů v dolnorakouském St. Pöltenu dne 9. září 2014 s radními pro oblast kultury ze všech českých krajů, které se do akce zapojují. Ve svém projevu zmínil: „Dny otevřených ateliérů v Dolním Rakousku, jako jedna z významných kulturních aktivit přispívají k vnímání Dolního Rakouska, jako všestranně se rozvíjejícího kulturního regionu, a zároveň podporují cestovní ruch, který má pozitivní dopady na ekonomiku celého regionu.“

 

Kraj Vysočina se v roce 2014 stává již počtvrté organizátorem Dnů otevřených ateliérů a to prostřednictvím Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod. Letošní ročník se koná v prvním říjnovém víkendu ve dnech 4. a 5. 10. 2014. Návštěvníci mohou v těchto dnech navštívit tvůrčí dílny a galerie na téměř 140 místech po celé Vysočině. V porovnání s minulým rokem se jejich počet opět zvýšil, což naznačuje, že samotní tvůrci vnímají Dny otevřených ateliérů jako příležitost představit svou tvorbu široké veřejnosti a zaujmout ji. Akce je divácky tak zajímavá, že se každý rok zdvojnásobuje počet návštěvníků Dnů otevřených ateliérů, v loňském roce navštívilo Dny otevřených ateliérů na Vysočině více jak 8 tisíc návštěvníků. Do letošního ročníku se nově zapojí i základní, střední a vyšší umělecké školy v regionu. Jejich žáci a pedagogové jsou navíc ještě v tomto roce zváni na výtvarný workshop do dolnorakouských uměleckých ateliérů.

 

„Dny otevřených ateliérů svým přeshraničním dopadem přispívají ke zvýšení kontaktů mezi Čechy a Rakušany. Umění nepotřebuje tlumočníka, otevírá cestu k srdcím i mysli lidí,“ sdělila radní Kraje Vysočina Marie Kružíková.

 

Termíny Dnů otevřených ateliérů v českých a rakouských regionech

Jihomoravský kraj: 27. a 28. září 2014
Kraj Vysočina: 4. a 5. října 2014
Jihočeský kraj: 11. a 12. října 2014

Horní Rakousko: 11. a 12. října 2014

Dolní Rakousko: 18. a 19. října 2014

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 11.9.2014 / 11.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze