Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zahraniční vztahy

Mobilní verze webu

Dny otevřených ateliérů proběhnou opět koordinovaně se sousedními regiony

Ilustrační foto
Dny otevřených ateliérů nabízejí nevšedně blízký kontakt mezi umělci a tvůrci a těmi, kdo mají umění v nejširším slova smyslu rádi. Umělci mají možnost prezentovat svou práci a získávat zpětnou vazbu od diváků, návštěvníci mohou výtvarníky poznat osobně a nahlédnout do tvůrčího prostředí ateliérů a mnohdy si i na místě zakoupit dílo, které se jim líbí. K pořádání této akce se i letos přihlásily spolkové země Dolní Rakousko a Horní Rakousko a české regiony Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj a Kraj Vysočina.
 

 
 

Dolnorakouský hejtman Erwin Pröll se setkal na slavnostním zahájení letošního ročníku Dnů otevřených ateliérů v dolnorakouském St. Pöltenu dne 9. září 2014 s radními pro oblast kultury ze všech českých krajů, které se do akce zapojují. Ve svém projevu zmínil: „Dny otevřených ateliérů v Dolním Rakousku, jako jedna z významných kulturních aktivit přispívají k vnímání Dolního Rakouska, jako všestranně se rozvíjejícího kulturního regionu, a zároveň podporují cestovní ruch, který má pozitivní dopady na ekonomiku celého regionu.“

 

Kraj Vysočina se v roce 2014 stává již počtvrté organizátorem Dnů otevřených ateliérů a to prostřednictvím Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod. Letošní ročník se koná v prvním říjnovém víkendu ve dnech 4. a 5. 10. 2014. Návštěvníci mohou v těchto dnech navštívit tvůrčí dílny a galerie na téměř 140 místech po celé Vysočině. V porovnání s minulým rokem se jejich počet opět zvýšil, což naznačuje, že samotní tvůrci vnímají Dny otevřených ateliérů jako příležitost představit svou tvorbu široké veřejnosti a zaujmout ji. Akce je divácky tak zajímavá, že se každý rok zdvojnásobuje počet návštěvníků Dnů otevřených ateliérů, v loňském roce navštívilo Dny otevřených ateliérů na Vysočině více jak 8 tisíc návštěvníků. Do letošního ročníku se nově zapojí i základní, střední a vyšší umělecké školy v regionu. Jejich žáci a pedagogové jsou navíc ještě v tomto roce zváni na výtvarný workshop do dolnorakouských uměleckých ateliérů.

 

„Dny otevřených ateliérů svým přeshraničním dopadem přispívají ke zvýšení kontaktů mezi Čechy a Rakušany. Umění nepotřebuje tlumočníka, otevírá cestu k srdcím i mysli lidí,“ sdělila radní Kraje Vysočina Marie Kružíková.

 

Termíny Dnů otevřených ateliérů v českých a rakouských regionech

Jihomoravský kraj: 27. a 28. září 2014
Kraj Vysočina: 4. a 5. října 2014
Jihočeský kraj: 11. a 12. října 2014

Horní Rakousko: 11. a 12. října 2014

Dolní Rakousko: 18. a 19. října 2014

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 11.9.2014 / 11.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze