Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Soutěž: S Vysočinou bezpečně na internetu

Soutěž: S Vysočinou bezpečně na internetu
Čtvrtý ročník soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu startuje! Již počtvrté se mohou studenti základních a středních škol v Kraji Vysočina zapojit do soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu. V letošním roce přináší soutěž velkou řadu novinek! Prvním krokem je včasná registrace, na kterou je čas do konce října.
 

 
 

V rámci projektu Kraje pro bezpečný internet, který je společnou aktivitou krajů, vznikl e-learningový kurz určený pro děti a mládež. „Soutěžící se tedy mohou do 31. října 2014 na http://www.ecrime.cz/ registrovat do e-learningového kurzu pro děti a mládež. Zde si projdou e-learningový kurz, který jim pomůže připravit se na zodpovídání otázek v soutěži. Samotná soutěž probíhá na www.kr-vysocina.cz/bezpecnenanetu . Zde budou následovat tři soutěžní kola, kde v každém kole zodpoví soutěžící online pětici otázek. Pět nejlepších studentů v každé kategorii postupuje do závěrečného finále, které se uskuteční v únoru 2015 v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě. Tady budou mít studenti za úkol představit svůj projekt na téma Elektronická bezpečnost,“ uvedl Petr Pavlinec, vedoucí krajského odboru informatiky.

 

Soutěž probíhá stejně jako v předchozích letech pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka. „Cílem aktivit Kraje Vysočina v oblasti elektronické bezpečnosti je minimalizovat cestou prevence nebezpečí spojená s užíváním informačních a komunikačních technologií“, uvedl hejtman Jiří Běhounek.

 

V rámci projektu Kraje pro bezpečný internet budou realizovány čtyři e-learningové kurzy. Kurzy pro cílové skupiny děti a mládež, rodiče a veřejnost byly spuštěny u příležitosti zahájení nového školního roku 1. září 2014. Kurzy pro cílové skupiny policie ČR a sociálních pracovníků budou spuštěny 1. října 2014.

 

  • Lucie Časarová, odbor informatiky
    Krajský úřad Kraje Vysočina

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.9.2014 / 10.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze