Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Víkendové všestranné zkoušky ohařů

Ohař
Desátý ročník všestranných zkoušek ohařů bude o víkendu hostit Rohozná. Každý rok se krajské závody konají v jiném okrese a kromě dvacítky psů z celého regionu jsou nominováni i čtyři ohaři z jiných krajů. V Rohozné se naposledy „zkoušelo“ v roce 2009, kdy se nejlépe umístil ohař Utha vom Wulkaboden s vůdcem Jiřím Maškem. I letos bude rozhodčími posuzována práce psa ve vodě, v poli, v lese a v blízkosti Čertova hrádku ještě v několika drobných disciplínách. „Pro znalce i laiky je to příjemná podívaná na práci loveckých psů, kteří jsou ve výborné kondici,“ uvedl radní Kraje Vysočina Petr Piňos, který také v neděli předá všestrannému vítězi putovní pohár hejtmana Kraje Vysočina.
 

 
 

Z přehledu dosavadních výsledků předešlých ročníků je patrné, že nejúspěšnějším vůdcem je Vladimír Semerád, který s různými psy všestranné zkoušky vyhrál už čtyři krát. Naopak žádný z ohařů si vítězství za posledních deset let nezopakoval.

 

Pořadatelem X. ročníku Všestranných zkoušek ohařů o putovní pohár hejtmana Kraje Vysočina je Českomoravská myslivecká jednota,  z. s.,  Okresní myslivecký spolek Jihlava ve spolupráci s MS Rohozná a Městskou správou lesů Pelhřimov. Zkoušky začínají v sobotu 13. září 2014 v 8:30 hodin slavnostním rozlosováním do skupin, v neděli 14. září je společný nástup účastníků zkoušet na návsi v Rohozné naplánován na 8:00 hod.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.9.2014 / 10.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze